הברווז ממושב בית עזרא שוקם והוחזר לטבעכחודש וחצי נמצא ברווז בר במושב בית עזרא כשהוא פצוע וחבול. השבוע, לאחר טיפול רפואי מסור של המחלקה הווטרינרית במועצה האזורית באר טוביה, הוא שוחרר בחזרה אל הטבע – לנחל לכיש

 "ללא טיפול רפואי הברווז לא היה שורד", אמר וטרינר המועצה, ד"ר ואדים איסקוביץ'* לפני כחודשיים התקבלה קריאה במחלקה הווטרינרית של המועצה האזורית באר טוביה אודות ברווז פצוע שהגיע אל חצר בית במושב בית עזרא.

"הגעתי לחצר וראיתי את הברווז מדמם", אמר הפקח הווטרינרי, קובי כהן. קובי הסביר כי מדובר בברווז בר מסוג ברכייה. הווטרינר של המועצה, ד"ר ואדים איסקוביץ' אמר כי הברווז היה פצוע בכנף ובצוואר ולא יכול היה למעשה לעוף.

 צילום קובי כהן ודרור אבוקסיס

ד"ר ואדים סיפר כי הברווז קיבל טיפול רפואי, כולל אנטיביוטיקה, חבישה ותרסיס לפצעים. "במצב כזה בטבע הברווז לא יכול היה לשרוד והטיפול הרפואי שיקם אותו", אמר השבוע. במשך מספר שבועות הברווז טופל במלוא תשומת הלב במחלקה הווטרינרית של המועצה והפך למעשה לאטרקציה עבור העובדים. "זו היתה חוויה לברווז אבל גם חוויה עבורנו, כי אנחנו מטפלים לרוב בחתולים ובכלבים ולטפל בברווז זה בהחלט היה נדיר ומאתגר", ציין קובי כהן.

לפני כשנה וחצי הציל כהן תרנגול הודו שנפל ממשאית בדרכו לשחיטה. "גם במקרה זה שיקמנו את בעל החיים ומסרנו אותו לחווה, שם הוא חי עד היום באושר".

צילום קובי כהן ודרור אבוקסיס: 

ד"ר ואדים ציין כי המחלקה מטפלת בעשרות מקרים בשנה של בעלי חיים פצועים. גם הווטרינר וגם קובי לא הסתירו את התרגשותם כאשר החזירו אותו ביום שני השבוע אל הוואדי של נחל לכיש, העובר במועצה, כאשר במקום היו עוד ברווזים בני מינו. "השקענו וטיפלנו בברווז ואני שמח שהצלחנו בכך", אמר ד"ר ואדים. "עכשיו הברווז חזר לטבע, היכן שהוא צריך להיות", אמר קובי בחיוך.

צילום: קובי כהן ודרור אבוקסיס

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה