אמש : כנס BHN לעסקים מקומיים עבור תושבי מועצה האזורית חוף אשקלוןאמש התקיים המפגש החגיגי הראשון של מיזם BHN. יוזמת BNH (עסקים – נטוורקינג – חוף אשקלון) שמה לה למטרה לאגד את העסקים במועצה האזורית חוף אשקלון תחת קורת גג אחת. ראש המועצה איתמר רביבו: "הפריחה של העסקים המקומיים שלנו, היא הצלחתנו כקהילה".

צילום אמנון זיו

היוזמה החדשה של ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו ומ"מ מנכ"ל החברה הכלכלית חוף אשקלון, רונן ליבנה, בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, באמצעות מעוף דרום, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ותושבים נוספים בעלי יוזמה, שהחליטו להקים בית מועצתי שיהווה חממה לבעלי העסקים המקומיים. המיזם, העונה לשם BNH (עסקים – נטוורקינג – חוף אשקלון), עתיד לאגד את העסקים במועצה האזורית חוף אשקלון תחת קורת גג אחת. שיתוף הפעולה בין האנשים והגופים השונים מספר את סיפור ההצלחה של המיזם, רבקה כהן תושבת המועצה, התנדבה לכתוב תכנית 'עסקים מתנדבים' במאה ימים. נטלי מלכה, רכזת יזמות בחברה הכלכלית של המוא"ז חוף אשקלון אשר השקיעה ימים כלילות להצלחת המיזם BHN, ולרן קיוויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינונים אשר תרם לקיום המפגש החגיגי של BHN בעקבות פנייה של המועצה האזורית חוף אשקלון.

בכנס שהתקיים אמש (ראשון) בקיבוץ זיקים, השתתפו עשרות בעלי עסקים מהמועצה. לאחר התכנסות ודברי פתיחה מאת ראש המועצה, התקיים פאנל חשיפת התוכנית והצגת כלי סיוע של מעוף. בנוסף, במהלך הערב התקיימה הרצאה של ד"ר התלהבות  שכותרתה היא "הזרקת אנרגיה חיובית לחיים העסקיים".

שרית מנשקו, מנהלת מעוף שדרות, התייחסה לנוכחות הרבה של בעלי העסקים שהשתתפו בכנס: "הנוכחות של בעלי עסקים רבים שהגיעו לכנס מוכיחה שיש עשייה במועצה. האזור הזה הוא אזור מדהים, יש פה המון תקציבים וכלי סיוע רבים, לאחר חשיבה אסטרטגית על כל מה שנעשה כאן באזור, ראש המועצה והחברה הכלכלית החליטו לשים את העסקים במרכז, כחלק מהאידיאולוגיה  שלהם. המועצה שותפה ושמה לה כמשימה לעשות את הצעד הבא, ועכשיו הכול תלוי בכם, אתם תהיו חלק מהתהליך שהמועצה הזאת מובילה". שרית הוסיפה וסיפרה על התפקיד של מעוף שדרות בתוך המיזם: "מעוף שדרות הוא המקום שלכם לבוא, לדבר, לחשוף את המקום בו אתם נמצאים עכשיו והיעדים אליהם אתם רוצים להגיע, ויחד אנחנו נעזור לכם לעשות תכנית פעולה, ונלווה אתכם בקצב שלכם, לפי איך שאתם מעוניינים לקדם את העסק".

איתמר רביבו, ראש המועצה חוף אשקלון: "בעלי עסקים מקומיים מוזמנים ליצור ביחד הזדמנות, לקחת חלק ולהיות שותפים ביוזמה שנועדה לתת לנו את מה שלא היה עד כה – שייכות לקהילה, שיווק וחשיפה עסקית, נגישות להכשרות מקצועיות, ולא פחות חשוב – אוזן קשבת לצרכים שלכם בשטח. בסופו של דבר, הפריחה של העסקים המקומיים שלנו, היא הצלחתנו כקהילה".

אפי מחלב, מנהל מעוף מרחב דרום: "המרחב הגיאוגרפי של מעוף דרום הוא גדול מאוד:  מגן יבנה, קריית מלאכי ועד אילת. לכן הצרכים הם שונים, מגוונים ומאתגרים בכל אזור או יישוב. לאחרונה ישנה  האצה וערנות בכל הקשור לעסקים קטנים ובינונים באזור עוטף עזה, מה שמעיד על חוסנם של התושבים להמשיך ולעסוק בעשייה ופעילות עסקית. אנו במעוף מרחב דרום, נמשיך להעניק מהידע הייעוץ והניסיון שלנו". 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה