נפתחה תערוכת התיעוד 'להשאיר חותם ביואב'ביום חמישי התקיים טקס מרגש לפתיחת תערוכת תיעוד הוותיקים "להשאיר חותם ביואב".
מיזם התיעוד "להשאיר חותם ביואב", בשיתוף מפעל הפיס, מעניק לנו הצצה ייחודית אל ההיסטוריה המרתקת והענפה של אזורנו, באמצעות סיפוריהם של מקצת מתושבי המקום הוותיקים. במיזם זה נאגדו סיפורים מרתקים מעברה של המועצה ומעברם של ותיקיה, שהשאירו לצד רבים נוספים את חותמם בבניין יישובי המועצה וקהילותיה. אנשי עשייה, תרבות ורוח, שתרמו להתפתחות הפיזית והרוחנית של המקום ותושביו.

במהלך הטקס קיבלו הוותיקים תעודה וספר מודפס המאגד את כלל סיפורים של משתתפי הפרויקט. התערוכה המיוחדת תנדוד בחודשים הקרובים ותוצג ביישובי המועצה ובמוסדות החינוך ובנוסף לכך תוצג באירוע השיא ליואב שיתקיים ב- 25 באוגוסט באמפי בית גוברין.

צילום מ.א יואב

ראש המועצה האזורית יואב, ד"ר מטי צרפתי הרכבי ציינה כי: אני רואה חשיבות במיזם זה המשקף את מקומם המשמעותי של ותיקי יואב בקהילתנו. מיזם זה הוא חלק מהפעילות שלנו לשימור המורשת המקומית, שהיא מקור גאוותנו. אני מאמינה שתפקידנו הוא לחבר את הדור הצעיר למורשת האנשים שהקימו את המקום. באמצעות החיבור הזה נוכל לגדל כאן דור חדש של צעירים בעלי ערכים, אזרחים אכפתיים ותורמים למדינה ולחברה. את הליך התיעוד הובילו בהצלחה רבה אומני האזור המוכשרים מתחומי הצילום והכתיבה, מכל שכבות הגיל. תוצריהם היפים חושפים בפני הציבור הרחב, בייחוד בפני הדור הצעיר, את הדרך הארוכה שעשינו עד הלום.

אמיר רוזנבאום ממיזם "אוטוגרפרס" ציין כי: כל המתועדים הותירו חותם בלבבות רבים, וכולם מעידים על כך שזהותם קשורה במועצה, ולמען עתידה תמיד פעלו. הסיפורים הם מעוררי השראה: ילדות בצל מלחמות והקמת המדינה, שותפות בהקמת יישובים יש מאין, עבודת האדמה והטבע העוטף אותם, ומעל לכול אהבת האדם והקהילה אותה יצרו. תוצרי המסע שלנו בשבילי הזיכרונות מעניקים מקום וכבוד לעבר ולמורשת, אך גם רוח רעננה עם מבט קדימה דרך עיני היוצרים.

מועצה אזורית יואב

מאיה לב מקיבוץ גל און ואחת מהמתעדות במיזם בירכה בשם המתעדים בטקס וציינה כי: "אני מרגישה זכות גדולה לקחת חלק בפרויקט זה, פרויקט שכל כולו שם דגש על האנשים אשר חיים בנינו שעשו והספיקו לא מעט בחייהם.  אני, בתור בחורה צעירה יכולה רק להביט, להשתאות וללמוד מהם, מהאתגרים ומהחיים הלא פשוטים שעברו. היה מרתק ומרגש להיחשף לאנשים, למשפחותיהם ולחייהם שהיו לעיתים לא קלים אך מלאים בתקווה ואמונה לעתיד טוב יותר".

הפרויקט התאפשר והצליח בזכות הוותיקים שנרתמו להשתתף ולספר את סיפורם, הצלמים והכותבים שהשקיעו בתיעוד המרגש, מחלקת הוותיקים וכן מרכז הקהילתי אשר פעלו לצד צוות מיזם ״האוטוגרפרס״ של עמותת ״להשאיר חותם״. 

צילום מ.א יואב

לינק לתערוכה הדיגיטלית: https://www.t-a.org.il/yoav

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה