החליפה שפיתחו שני וייבורט, רוני יבלונקה, עילאי ביטון וניב חן, כוללת מנגנון קירור שמטרתו לשמור על טמפ' גופם של הכבאים ולאפשר להם לשהות זמן רב יותר במקום השריפה, מסכת סינון המאפשרת לכבאים זמן נשימה נוסף של כ-20 דקות ומערכת הראייה הלילית המאפשרת ראיית לילה והדמיה תרמית בכל תנאי מזג האוויר.

 

שני וייסבורט ורוני יבלונקה, מזוכי התחרות סיפרו בהתרגשות: "חיפשנו רעיונות לאדפטציה של מוצרים מהחלל לשימוש בארץ ולבסוף החלטנו לשלב בין הרעיונות של כל חברי הקבוצה וכך הגענו לרעיון של יצירת חליפה למכבי אש. כשיצרנו את החליפה חשבנו על הכבאים שנלחמים בתקופה האחרונה בשדות האש הבוערים בעוטף עזה ומזה שאבנו את המוטיבציה לפתח משהו חדשני שיועיל ויעזור בשטח. אנו מאוד מופתעים ונרגשים מהזכייה בתחרות ומקווים שארגון מכבי האש יאמץ את הרעיון שלנו".

התלמידים הזוכים צילום מ. א באר טוביה

 

קורס תעשיידע "השמים הם לא הגבול", הינו קורס בשיתוף עמותת Space IL. עמותת תעשיידע חרטה על דגלה את העצמת סקרנותם המדעית טכנולוגית של תלמידי ישראל.

במהלך הקורס, למדו התלמידים אודות האתגרים הניצבים בפניי המהנדסים שאמורים להנחית את החללית על הירח. הם למדו על התנאים הפיזיקליים הקיימים בחלל, הכירו מוצרי התעשייה שונים הנמצאים בחלל ובתחנת החלל הבינלאומית. לבסוף, המשימה שהוצבה בפני התלמידים היא לעשות אדפטציה למוצר בו משתמשים אסטרונאוטים ולהתאימו לשימוש בחיי היום יום.

 

המצאות ופתרונות ששימשו בעבר לתעשיית החלל בלבד, הפכו במהרה לנחלת הכלל של כל תושבי כדור הארץ במגוון תחומים החל מרפואה, תעבורה, בטיחות, מחשוב ואף תזונה. כך קיבלנו את המנה החמה, חידושים באיברים תותבים, משאבת האינסולין, גלאי שריפות, בגדים חסיני אש ועוד.