לטייל באווירת סתיו נעימה באתרי רשות הטבע והגנים

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('7305f34c-4eea-4fce-a3be-725a37b22c9a','/dyncontent/2022/8/11/5f027b70-882c-42c9-98d2-5feb13cce8f1.gif',15037,'מלון לאונרדו אייטם כתבה ',525,78,true,38222,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('7305f34c-4eea-4fce-a3be-725a37b22c9a','/dyncontent/2022/9/5/d385a270-d14b-46da-8878-0223e1e8fd0b.jpg',15143,'בי יוניק אייטם כתבה ',525,78,true,38222,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('7305f34c-4eea-4fce-a3be-725a37b22c9a','/dyncontent/2022/8/23/65ab8217-33ac-4bd3-bdd0-32e99b790425.gif',15069,'קרמיקה אייטם כתבה ',525,78,true,38222,'Image','');},15]]);})

בבוא הסתין השלכת צובעת את הטבע בצבעים מרהיבים, החצבים פורחים, ומזג האוויר מלטף בבריזה נעימה והופך הכל לחוויה עבור כל המשפחה אז איפה כדאי לטייל?

מגדל צדק צילום דניאל כהן

עולים על המצודה בראש ההר- גן לאומי מגדל צדק

נסייר בגבעות מגדל צדק, בשביל הסובב את המצודה. נצפה על ברכות החורף ונעסוק במורשת ובטבע ובהפיכתו של האתר מחצר אחורית מלאה בפסולת לאתר תיירות מטופח. נשקיף אל מרחבי הטבע ועל מחצבות העבר, נשמע על מורשת החציבה הציונית ועל כבשני הסיד הקודמים והמודרניים. בסיור נחשף אל סיפורי הפיתוח והשימור שמאחורי הקלעים. ונקחנח במצודה עם הנוף הכי יפה בכל גוש דן.

בימי שישי – סיור בן שעתיים למבוגרים נפגש סמוך לקופת האתר בחניון היום.

בימי שבת – סיור בן שעה, בשלושה סבבים: 10:00, 12:00, 14:00, מותאם למשפחות. ניפגש בחנייה העליונה למרגלות המצודה.

היכן: גן לאומי מגדל צדק

מתי: ימי שישי, בשעות  9:30 - 11:30, משך הסיור כשעתיים. למבוגרים.

ימי שבת, בשעות 10:00, 12:00, 14:00, משך הסיור כשעה. לכל המשפחה.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

 תל אפק בשקיעה - צילום אושרית בן יהודה

סיפורים בטבע  -  בגן לאומי תל אפק

חגיגת סיפורים -  לכל המשפחה וכולה סביב ספרים סיפורים ואגדות.

בינות פלג המים, האגם והמבצר תפגשו את מספרי הסיפורים, שיספרו על פלאי הטבע ונפלאות המקום. דרך הסיפורים תכירו את הגן הלאומי ותמצאו  מתחמים לזמן קריאה, יצירה, חוויה והשראה.

תוכלו לפגוש סופרת ומאיירת בסיפור והפעלה בשעות 12:00, 13:00, 14:00, ומדריכי טיולים בסיור שכולו אגדות.
סיורים מודרכים יצאו בשעות: 11:00, 13:00, 14:00 משך הסיור כ45 דקות.

חמישה מספרי סיפורים יספרו את סיפוריהם בפינות החמד שבגן מדי חצי שעה החל מהשעה 11:00 – ואחרון בשעה 14:30.

היכן: גן לאומי ירקון – מתחם תל אפק

מתי: יום שבת, 9.10 בשעות: 11:00 – 15:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

 

סיור ללא תשלום בשביל הערכים

סיור מודרך ללא תשלום באתר לאומי הקסטל

אתם מוזמנים לבקר בשעות החמות פחות של היום בגבעה המרתקת 'הקסטל', ושם מדריכי רשות הטבע והגנים ייקחו אתכם למסע מרגש בעקבות הלוחמים, שהפגינו רעות, מנהיגות ונחישות רבה. 
באומץ ובגבורה הם כבשו את ההר שבו התבצרו כנופיות ערביות ופגעו בשיירות האספקה העולות לירושלים הנצורה.
הקרבות העקובים מדם הותירו חללים רבים בשטח, ואת סיפורם תוכלו לשמוע בארבע תחנות בשביל הערכים.
בכל תחנה תוכלו להתנסות בערכים החשובים שהנחו את החיילים ומפקדיהם בקרב. תוכלו לשאול את עצמכם היכן באה לידי ביטוי הנחישות שלכם? עד כמה אתם מוכנים להקריב למען משפחתכם, חברכם והעם שלכם? בסיור תצפו בסרט פתיחה המספר את הרקע לקרבות במקום, ומיצג מרגש מתאר את הלחימה ואת האתגרים שעמדו לפני הלוחמים הנחושים. הסיור ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר אך מחייב הרשמה מראש. מספר במקומות מוגבל.

הסיור מתאים למשפחות עם ילדים מעל גיל 10.

היכן: אתר לאומי הקסטל

מתי: ימי שבת, בשעות 10:00, 12:30
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

 

סודות תל אשקלון
משחק משימות מאתגר לכל המשפחה ברחבי הגן הלאומי

אתם מוזמנים לגן לאומי תל אשקלון לפעילות מיוחדת ולמשחק שיגלה לכם את סודותיה של העיר העתיקה.
המשחק מורכב מחידות וממשימות מאתגרות מעולמות התוכן של חדרי הבריחה.
תצטרכו לפתור בעיות, לפתוח מנעולים ותיבות, למשוך חבלים, למצוא הבדלים ולמשש חפצים, וזוהי רק טעימה. בערכת המשחק יש מפה, חידות ומפתחות ועליכם למצוא את התיבות ואת התשובות. משך המשחק כשעה וחצי
.
את ערכת המשחק אפשר לקנות במחיר סמלי (15 ₪) במרכז השירות למטייל שבמרכז הגן. הערכה מתאימה לקבוצה של כ־5 משתתפים. בימי שבת וחג המשחק זמין רק בהזמנה מראש במערכת ההזמנות באתר רשות הטבע והגנים
.
היכן: גן לאומי תל אשקלון
מתי: 
בימים א' - ו' ושבת, בשעות 08:30 – 14:00
בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, הכניסה חינם למנויי מטמון.

 

4000 שנות היסטוריה בגן לאומי תל אשקלון

סיור מודרך למבוגרים
שנים רבות שימשה אשקלון מקום התיישבות אסטרטגי הודות לקרבתה הן לים הן למים מתוקים שנשאבו מבארות. עמים רבים נלחמו עליה והותירו בה חותם של תרבות ומבנים, שכן הנמל חולל תנועה של סחורות מאשקלון ואליה ותנופה של מיזוג תרבויות. בסיור נבקר בשער הכנעני – השער המקושת (דמוי קשת) העתיק בעולם – ונתרשם מעוצמתו ומאופי בנייתו המיוחד מלבני בוץ. שרידי התרבויות השונות פזורים בגן. ננסה לחבר אותם לפאזל היסטורי מיוחד וכמו כן ניחשף למגוון רחב של בארות ונתרשם מדרך הפעלתן. ציוד נדרש: נעלי הליכה, כובע ומים.

היכן: גן לאומי תל אשקלון. ניפגש במרכז השירות למטייל.

מתי: ימי שישי, בין השעות 09:30 – 11:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

 

בעקבות העתיקות של גן לאומי תל אשקלון

סיור מודרך לכל המשפחה

בואו להכיר את העיר העתיקה והלא מוכרת אשקלון. בתקופות עבר שלטו בה שליטים שונים והם השאירו חותם: חפרו בארות, העמידו פסלים ויצרו תרבות עשירה ומגוונת. רוצים לשמוע? הצטרפו למדריכים לסיור קצר ומותאם לכל המשפחה. משך הסיור כחצי שעה.

היכן: גן לאומי תל אשקלון

מתי: ימי שבת, בשעות 10:00, 12:00, 14:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

 

שביל האטד– גן לאומי חוף פלמחים

נצא לסיור בשביל האטד ונלך על רכס הכורכר המכוסה בצמחייה צפופה.  הצמח הבולט בה הוא השיח הקוצני אטד החוף, ועל שמו נקרא השביל. ניהנה מפריחתו של רותם המדבר ונמשיך עם השביל עד שרידיה של יבנה ים – אחת מערי הנמל העתיקות והחשובות שמדרום ליפו. נגלה את שרידי עיר הנמל העתיקה ונשמע על החפירות והממצאים. משם נשים פעמינו חזרה בשביל המצוק ונדבר על רכסי הכורכר ועל בית הגידול החולי. משך הסיור כשעה וחצי. בימי שישי הסיור מיועד למבוגרים. בימי שבת הוא יותאם לכל המשפחה ויצא בשלושה סבבים קצרים של כ-40 דקות. ציוד נדרש: מים לשתייה, נעלי הליכה סגורות ונוחות וכובע.

היכן: גן לאומי חוף פלמחים. נפגשים במרכז השירות למטייל בחוף.

מתי: ימי שישי, בשעה 09:00

ימי שבת, בשעות 10:00, 12:00, 14:00 (כ-40 דקות).

ללא תשלום נוסף על דמי החניה, חינם למנויי מטמון.

 

מאבק ושלום מול הים באפולוניה

גן לאומי אפולוניה שוכן על מצוק הכורכר בסמוך להרצליה פיתוח. בסיור בגן הלאומי נחזור בזמן לתקופות שונות שהותירו חותם במקום, כמו הווילה הרומית, החומה המוסלמית, המבצר והחפיר הצלבני, ועוד. במקום פסטורלי זה, מול נופי הים הפתוח, רחש הגלים ומשבי רוח נעימים נשמע על הקרבות העזים שהתחוללו כאן בין המוסלמים לצלבנים ועל המנצחים. עדות לקרבות נוכל למצוא בדגמי מכונות המצור המוצבות בסמוך לכניסת המבצר ובאבני הקלע המרשימות שערמו חופרי האתר בתוך המבצר. בדרך נוכל להתרשם גם מצמחיית הכורכר האמיצה, שעמידה בפני הרוחות העזות הבאות מן הים.

בימי שישי הסיור מיועד למבוגרים ויימשך כשעה וחצי. בימי שבת ההדרכה תותאם לכל המשפחה ומשך הסיור יהיה כשעה ויצא בשלושה סבבים. ציוד נדרש: מים, נעלי הליכה סגורות ונוחות וכובע.

היכן: גן לאומי אפולוניה. ניפגש בכניסה לאתר, סמוך למרכז השירות.

מתי: ימי שישי, בשעה 09:00

ימי שבת, בשעות 10:00, 12:00, 14:00 (כ-40 דקות).

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

 

מים רבים זרמו בירקון – גן לאומי ירקון מתחם מקורות הירקון
מה לא סופר על הירקון? ביצות ומלריה, עצים ופינות רומנטיות, השראה לשירים, זיהום וייבוש. בסיור במעלה הנחל נשמע על מאמצי השיקום, ההשבה והשימור של הנחל ועל חזרתם לירקון של לבנון הירקון, הנאווית הכחולה, הנופר והנימפאה. נלך לבריכת הנופרים ונשמע כיצד היא התמלאה בפריחת הנופר הצהוב, ומשם נמשיך לנחל עינת, שהפך מתעלת ניקוז יבשה לנחל חי המושך אליו חי וצומח מיוחדים. משך הסיור כשעתיים והוא מותאם למבוגרים. ציוד נדרש: נעלי הליכה נוחות, מים וכובע. מומלץ להביא משקפת.
היכן:
 גן לאומי ירקון – מתחם מקורות הירקון (סמוך לכפר הבפטיסטים). ניפגש ליד טחנת הקמח אל מיר.
מתי:
 ימי שישי, בשעה 09:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

 

עולים על המצודה בראש ההר– גן לאומי מגדל צדק

נלך בשביל הסובב את המצודה לסיור בגבעות מגדל צדק. נצפה על בריכות החורף ונעסוק במורשת ובטבע ובהפיכתו של האתר מחצר אחורית מלאה פסולת לאתר תיירות מטופח. נשקיף על מרחבי הטבע ועל מחצבות העבר, נשמע על מורשת החציבה הציונית ועל כבשני הסיד הקדומים והמודרניים. בסיור ניחשף אל סיפורי הפיתוח והשימור שמאחורי הקלעים ונקנח במצודה עם הנוף הכי יפה בכל גוש דן. בימי שישי סיור של שעתיים למבוגרים. בימי שבת סיור של שעה מותאם למשפחות.

היכן: גן לאומי מגדל צדק

מתי: ימי שישי, בשעה 9:30

ניפגש בחניון יום, בסמוך לקופת האתר.

ימי שבת, בשעות 10:00, 12:00, 14:00

ניפגש בחנייה העליונה למרגלות המצודה.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

 

הולכים בשביל הערכים – קסטל

אתם מוזמנים לסיור מודרך בגבעה המרתקת "הקסטל" ולמסע מרגש בעקבות הלוחמים שהפגינו רעות, מנהיגות ונחישות רבה. באומץ ובגבורה הם כבשו את ההר שבו התבצרו כנופיות ערביות ופגעו בשיירות האספקה העולות לירושלים הנצורה. הקרבות העקובים מדם הותירו חללים בשטח, ואת סיפורם תוכלו לשמוע בשביל הערכים. בארבע תחנותיו של השביל תוכלו להתנסות בערכים החשובים שלאורם לחמו החיילים ומפקדיהם. על רקע סיפוריהם תוכלו לשאול את עצמכם – היכן באה לידי ביטוי הנחישות שלכם? עד כמה אתם מוכנים להקריב למען משפחתכם, חבריכם והעם שלכם? הסיור נפתח בצפייה בסרט על הרקע לקרבות במקום ובמיצג מרגש המתאר את הלחימה ואת האתגרים שהלוחמים הנחושים הצטרכו להתמודד עימם. הסיור מתאים לילדים מגיל 10.

היכן: אתר לאומי הקסטל. ניפגש ליד קופת האתר.

מתי: ימי שבת, בשעות 11:00, 12:00, 13:00, 14:00(בכל שעה עגולה).

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

 

חמד של מקום – סיור בעין חמד

גן לאומי עין חמד כשמו כן הוא: פינת חמד קטנה וקסומה עם נוף פסטורלי בדרך העולה לירושלים.
במרכזו של הגן הלאומי זורם נחל כיסלון שלאורכו מספר מעיינות, חלקם נובעים במרחב הגן הלאומי ויוצרים ברכות מים ועולם עשיר של צומח. מידי פעם תוכלו לזהות מיני דו חיים(קרפדות, אילניות), ציפורים ומיני חרקים.

למרגלות ערוץ הנחל עצי דולב מרשימים ובית חווה חקלאית מימי הצלבנים. אתם מוזמנים להצטרף להדרכה שתחשוף בפניכם את סודות המקום ותוכלו לגלות בעצמכם.

מדוע קראו הצלבנים למקום "אקווה בלה" (המים היפים), מה עיצב הטבע ומה עיצב בו האדם לאורך השנים.
בימי שבת בנוסף להדרכה תפגשו דמות ססגונית השומרת על המעיין.

בסיום ההדרכה או לפניה, אל תוותרו על פיקניק קטן תחת צל עצי תאנה או דולב, לא לשכוח מחצלת וספר או כל דבר שינעים לכם את הזמן השליו.

בימי שישי  - הדרכה של כשעה וחצי למבוגרים

בימי שבת – הדרכה בשלושה סבבים 10:00, 11:30, 13:00 - מותאמת לכל המשפחה, ההדרכה תכלול גם מפגש עם שחקן.

היכן: גן לאומי עין חמד. ניפגש באזור שולחנות הפיקניק ליד הקופה.

מתי: ימי שישי, בין השעות 09:30 – 11:00. הדרכה למבוגרים בלבד.

ימי שבת לכל המשפחה, בשעות 10:00, 11:30, 13:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

 

מסע בזמן בעיר בני החורין בגן לאומי בית גוברין

אנו מזמינים אתכם למסע בזמן עם כל המשפחה, ובו תכירו את עיר בני החורין שבגן הלאומי בית גוברין–מראשה בדרך חווייתית ועכשווית: במשחק מתחום עולמות התוכן של חדרי הבריחה נגלה את סודותיה של העיר הקדומה, נדלג בין התקופות ונלמד על הגלדיאטורים, על השליטים ועל אופייה של העיר בתקופות השונות. אחר כך נתכנס בחורשת המשחקים ונשחק במשחקים של פעם. משך הסיור כ-45 דקות.

היכן: גן לאומי בית גוברין–מתחם עיר בני החורין (האמפיתיאטרון). ניפגש בכניסה לאתר.

מתי: ימי שבת, בשעות 11:00, 12:00, 13:00, 14:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

 בית גוברין צילום מנו גרישפן

מדריכים בין המערות – גן לאומי בית גוברין

בואו לשמוע על המערות הכי מעניינות בבית גוברין. במערת הקולומבריום תלמדו מי חצב את הכוכים המיוחדים ולשם מה, ובמערה הצידונית תשמעו על ציורי קיר מרשימים ועל עבודת שימור יוצאת דופן, שנעשתה כדי לאפשר לנו להציץ על עולם הקבורה של הצידונים. מותאם למשפחות. משך כל הדרכה כרבע שעה.

היכן: גן לאומי בית גוברין – במערה הצידונית ובמערת הקולומבריום

מתי: ימי שבת, בשעות 11:00, 12:00, 13:00, 14:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

 

עין חניה וצפונותיה

רבים כבר גילו את אתר עין חניה שבנחל רפאים בגן לאומי הרי יהודה, שנפתח לקהל לפני פסח האחרון, אבל מכירים פחות את מורשתו. בואו לסיור מודרך איתנו ותגלו מי היו הרפאים הקדומים, מהם הממצאים הארכיאולוגיים המרתקים שנתגלו באתר בשנים האחרונות, שחלקם נראים לעין, מה גידלו פה הקדמונים ואיך, וכיצד קו רכבת אחד שינה את הכול. משך ההדרכה כ-40 דקות.

היכן: אתר עין חניה. ניפגש במרכז השירות למטייל בכניסה לאתר.

מתי: ימי שישי, בשעות 10:00 – 13:30 למבוגרים, הסיור כשעה וחצי.
ימי שבת, 
בשעות 10:00, 12:00, משך הסיור כ40 דקות.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

$(function(){setImageBanner('87ed8fd4-1c90-4315-aab7-3c481ab43323','/dyncontent/2022/9/1/a909a216-afc0-4101-85cf-162302270ab4.gif',15057,'בית האופרה אייטם כתבה ',525,78,false,38224,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה