צילום קק"ל

קק"ל וקבוצת נאמני היער, 'רוכבי הדרום', קיימו בסוף השבוע האחרון אירוע רכיבה  בשביל 'נחל שמריה סובב אופקים' לכבוד השנה החדשה. את השביל הקימה קק"ל עם קבוצת רוכבי הדרום כבר לפני עשור וכיום הוא אחד ממסלולי האופניים הייחודיים בארץ אליו ניתן להגיע ברכבת ישראל .

 

לאירוע הרכיבה הגיעו עשרות רוכבים מכל רחבי הארץ ובעיקר מהדרום. את המסלול החלו הרוכבים בפארק אופקים מצודת פטיש שם הוזנקו. לאחר 25 קילומטרים של רכיבה מאתגרת באזור נחל שמריה ומסביב לעיר אופקים, הגיעו לטקס הסיום שם הודו להם אנשי קק"ל על ההשתתפות ואיחלו לאירועי רכיבה נוספים בשנה הקרובה.

 

גלית בוזגלו, רכזת קהילה ויער של קק"ל באזור הנגב המערבי, שיזמה את האירוע יחד עם רוכבי הדרום, סיפרה: "קרן קימת לישראל תומכת ומקדמת את נושא טיולי האופניים מתוך רצון לאפשר למטיילים דרכים שונות ליהנות מהטבע. אנו בדרום, יחד עם 'רוכבי הדרום', מנסים לגייס מתנדבים נוספים שיעזרו לנו לשמור על השבילים, על היערות וכמובן לרכב יחד וליצור מסלולים נוספים כדוגמת סינגל סובב אופקים. בשנה החדשה ייפתח מסלול אופניים נוסף בפארק שרשרת נחל גרר כחלק ממערך מסלולי אופניים בנגב המערבי ההולך ומתרחב בעזרת קהילות מקומיות  וכך אנו מקווים שנצליח להגדיל את מספר הרוכבים ביערות קק"ל בדרום".