רקטה בחצר בית בשדרות

דובר צה"ל: בהמשך לדיווח על אזעקת צבע אדום בעיר שדרות ובקיבוצים אור הנר, ניר עם, ארז, גבים וביישוב איבים, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורט על-ידי לוחמי "כיפת ברזל".

מדוברות שער הנגב נמסר : אזעקות שהופעלו בשער הנגב. לא אותרו נפילות במרחב שער הנגב. רסיסים נפלו מעל ישוב, אין נפגעים בגוף. 

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב בתגובה לירי על ישובי המועצה בסוף השבוע: "שוב אנחנו מוצאים את עצמנו במרחבים מוגנים ושוב, עולם כמנהגו נוהג. סוף השבוע האחרון הוכיח באופן שאינו משתמע לשתי פנים שמדיניות ההכלה נכשלה כישלון חרוץ. המשוואה חייבת להשתנות. החוסן שלנו הוא לא צ'ק פתוח ולא אסכים שזאת תהיה המציאות שלנו. אני דורש מהמשלה להפסיק לאלתר את שגרת החירום הזו. ככה אי אפשר להמשיך". 

אמש נשמעו שלוש אזעקות בשעה 21:00 בשדרות וביישובי המועצה האזורית שער הנגב, וצה"ל הודיע כי זוהה שיגור אחד מכיוון רצועת עזה, ככל הנראה של רקטה, ולוחמי מערכת "כיפת ברזל" ביצעו יירוט מוצלח. בתגובה תקף צה"ל בלילה ברצועת עזה. 

בשלב זה אין הנחיות מיוחדות לתושבים , יישובניק נט ימשיך לעדכן על ההתרחשות באזורינו .

כוחות משטרה וביניהם חבלני משטרת ישראל הוזעקו אל זירת נפילת שרידים בחצר בית בעיר שדרות. חבלני המשטרה מטפלים בזירה בשעה זאת.

במשטרה מזכירים בכל מקרה של אזעקה, יש להכנס למרחב מוגן בהתאם להנחיות פיקוד העורף. יש לדווח למשטרת ישראל בטלפון 100 על כל פריט חשוד, ויש להתרחק מחלקי יירוט ופרטי אמל״ח עד סיום טיפול חבלני משטרת ישראל ולהימנע מסיכון מיותר.