ביקור מנכ"ל משרד הביטחון בעוטף עזהבששבוע שעבר הגיע מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במיל' אהוד (אודי) אדם, לביקור במושב נתיב עשרה, שם הוא פגש את נציגי המועצה, ראש המועצה ותושבים, וחווה יחד עם התושבים את מציאות איתה מתמודדים בסמיכות לגדר

רכזי הקהילה העלו בפניו נושאים שונים לטיפול והמנכ"ל אדם הביע הערכה רבה על חוזקם וחוסנם של התושבים. המנכ"ל ציין עוד כי שההשקעה במרכיבי הביטחון ניכרת במושב ודומה כי לא נחסך דבר שקשור לביטחון התושבים.  בסיום, המנכ"ל ציין כי ייבחנו הנושאים שהועלו לדיון ויינתן סיוע בנושא.

לאחר מכן התקיים סיור במושב, באזור הרחבה ב' (70 בתים הנבנים כעת) וגם באזור ההרחבה המתוכננת, ביקר בתצפית על שם ניר פרס ז"ל הצופה אל מרחב הגבול עם עזה, לאיזור אשקלון ואל מרגלות המושב, קיבל הסבר על הגיזרה וההתמודדות הביטחונית וגם עמד מקרוב על הקמת החמ"ל החדש של המושב. בעת הביקור, נשמעו קולות נפץ ועשן שחור היתמר מכיוון רצועת עזה, מציאות איתה מתמודדים התושבים בסמיכות לגדר.

מנכ"ל משרד הביטחון מצד שמאל בביקור בחמ"ל החדש בנתיב העשרה

גדעון שרעבי, קב"ט המועצה, אמר לאחר המפגש: "מערכת הביטחון מלווה, תומכת ומסייעת ליישובי המועצה לאורך שנים באמצעות זרוע ביצועית- היחידה להתיישבות בראשות נוחי מנדל, שגם נכח במפגש. הביקור היה חם וידידותי עם הרבה הערכה רבה לישוב, שמתמודד עם האתגר הביטחוני לצד הפריחה והשגשוג המבורכים".

צילום- יאיר הרוש

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה