בשורה למעסיקים: תשלום הביטוח הלאומי עבור עובדים שיצאו לחל"ת יידחה ליוליבעקבות פניות מעסיקים לביטוח הלאומי אודות חובת תשלום דמי הביטוח (לאומי ובריאות) עבור עובדים שנמצאים בחל"ת: מנכ"ל הביטוח הלאומי הנחה לדחות את הדיווח והתשלום עבור העובדים שבחל"ת מ-15/5/2020 ל-15/7/2020

.

בשורה משמחת מגיעה מהביטוח הלאומי עבור ציבור המעסיקים: במטרה להעניק מעט מרווח לנשימה ובעקבות פניות רבות של מעסיקים, מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר הנחה לדחות את הדיווח והתשלום עבור העובדים שבחל"ת מ-15/5/2020 ל-15/7/2020.

ככלל, מעסיק צריך לשלם דמי הביטוח עבור כל עובד בחודשיים המלאים הראשונים של החל"ת ועל פי החוק יכול לנכות את התשלום משכר העובד (348.21 ש"ח לחודש).

הביטוח הלאומי הגיש טיוטה לשינוי החוק, אך הוא עדיין לא שונה ונמצא בדיונים עם משרד האוצר. בשל הלחץ התזרימי של המעסיקים הוחלט כאמור לדחות את חובת הדיווח והתשלום לחודש יולי. 

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי: "דרכו של הביטוח הלאומי, להיות קשוב לציבור וללכת לקראתו ככל שניתן. לאחרונה, מעסיקים רבים ביקשו פטור מתשלומי ביטוח לאומי עבור עובדים שהוצאו לחל"ת.

בקשתם נבדקה ומתוך התחשבות ומודעות לתחילת החזרת המשק לפעילות והצורך במרווח נשימה, החלטתי להקל על העסקים בדחיית התשלומים והענקת פסק זמן לקידום אפשרויות להסדרת העניין. 

צו השעה מחייב ראייה מרחבית, מערכתית, משקית ובעיקר אנושית ואני מקווה שמצב המשק יחזור לקדמותו בהקדם האפשרי".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה