גם הלחם והחלב יתייקרו בתחילת השנה האזרחיתועדת המחירים המשותפת למשרדי האוצר והכלכלה צפויה להמליץ בימים הקרובים להעלות את מחיר מוצרי הלחם שבפיקוח בכ־3.5%. בנוסף מחירי מוצרי החלב צפויים לעלות בכ-6% העלאה זו מצטרפת לגל עליות המחירים במשק בתקופה האחרונה

צילום: אתר מאפיית דוידוביץ'

מחיר הלחם בפיקוח צפוי לעלות בתחילת השנה האזרחית החדשה בכ-3.5%. ועדת המחירים המשותפת של משרדי האוצר והכלכלה התכנסה לבקשת המאפיות על מנת לעדכן את המחיר המפוקח, בשל עליית תשומות היצור.

בנוסף, עליית תעריף החשמל תשפיע גם היא על המחיר המפוקח. עדכון התעריף השוטף אינו דורש את חתימת שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן, שלא יכולים לבלום את ההתייקרות.

בנוסף, הוועדה הבין-משרדית של משרד האוצר ומשרד החקלאות מעריכה כי מוצרי חלב מפוקחים יתייקרו ב-2.45%-5.8%; אך לפי "תרחישים" שונים - מחיר החלב צפוי לרדת ב-2019, אם יצא לדרך הסכם החלב. מדובר במתווה הרפורמה בענף החלב השנוי מאוד במחלוקת. הוועדה מניחה שב-2019 מחיר החלב הגולמי יירד.

התייקרות מחירי מוצרי החלב שבפיקוח עומדת על הפרק זמן רב. ועדת המחירים ממליצה לייקר מוצרי חלב שבפיקוח ב-2%-5%. מדובר בחלב טרי רגיל בשקית או בקרטון 1 ליטר 3% ו-1%, אשל, גיל שמנת חמוצה, שמנת מתוקה, חמאה 100 גרם, גבינה לבנה 5% 250 גרם גבינת עמק 1 ק"ג במעדנייה וגבינת גלבוע 1 קג במעדנייה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה