דיון מיוחד בכנסת בנושא מיגון יישובי עוטף עזהמליאת הכנסת מקיימת דיון פגרה מיוחד בנושא תקצוב למיגון עוטף עזה והערים בגדולות בטווח הירי
לאור בקשה של  25 חברי כנסת.בעיקר היו שם חילופי האשמות
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ - "מי שרוצה שלום שקט וביטחון צריך לשלוט בשטח".
ח"כ מאיר כהן: "ממשלת ישראל הפכה את המיגון לאסטרטגיית הלחימה. ההרתעה הישראלית מול החמאס לא קיימת.

ח"כ מאיר כהן

בישיבה תקף בחריפות ח"כ מאיר כהן (כחול לבן) את הממשלה ואמר:
"ממשלת ישראל הפכה את המיגון לאסטרטגיית הלחימה. ההרתעה הישראלית מול החמאס לא קיימת. הארגון שאותו התחייב ביבי למוטט הפך לישות ריבונית בדרום המופקר. נתניהו הצמיח את הג'יהאד שהפך למכתיב המדיניות וזה שאחראי על פעימות הלב של תושבי הדרום. נתניהו מוכיח רפיסות ומגדיר מחדש שירי מהדרום הוא גזירה מהשמיים ועימה יש להשלים. נתניהו הקוסם העלים את ההרתעה הישראלית ומשלם פרוטקשן בשביל שקט מזוייף. הוא הרגיל את החמאס לסחיטה ואיומים. ישראל נכנעת מול התוקפנות של חמאס ומי שמשלם הם אזרחי הדרום. הוא משדר חולשה.

הרפיסות של נתניהו הפכה את הדרום לשטח הפקר. מבצע צבאי שימוטט את החמאס לא יקרה. אנו דורשים תוכנית מיגון. העלות היא 3 מיליארד שקלים ויש כסף".

ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) התבטא:
"המציאות בעזה מחייבת לחשיבה ולדיון עומק. מה שמניע את נתניהו היא שרידותו הפוליטית. החמאס בטוחים שאנו לא גובים מחיר כי אנו פוחדים".

setImageBanner('f97e9ad3-0f2b-4c76-92e7-a7b6d53a8142','/dyncontent/2019/8/29/f68fb9e4-6048-4a58-85aa-f22a839fcd31.jpg',8885,'',510,80,false,26409);

ח"כ אלון שוסטר (כחול לבן) אמר, כי "האיום על ציבור תושבי הדרום אין לו תאריך תפוגה. המדינה לא יודעת לעבוד באופן שיטתי. הגיע הזמן לפתור את הסוגיה באופן מערכתי. הממשלה ונתניהו שמחים להיצמד להמלצות של הדרג הצבאי כי צעדים קשים מחייבים אופק מדיני. הממשלה לא עושה כל מה שאפשר כדי לחלץ אותנו מהמצב ובכך מועלת בתפקידה כלפינו. יש לפרז את הרצועה ולשקם אותה. יש להחליש את החמאס באמצעים בטחוניים וכלכליים".

סגן שר הביטחון ח"כ אלי בן דהן (הבית היהודי) פירט בשם הממשלה את הפעולות המרכזיות למיגון עוטף עזה :
"מקו הגבול ועד 7 ק"מ מגבול הרצועה שהוא המקום המסוכן ביותר –

בתקציב של 300 מיליון שקלים מוגנו 166 גני ילדים ומעונות ו-28 בתי ספר.

בתקציב של 1.2 מיליארד שקל הושלם מיגון דירתי למעלה מ-11 אלף בתי אב.

בתקציב של 140 מיליון שקלים מוגנו כלל מרכיבי ביטחון, גשר ביטחון, תאורה, גדרות אלקטרוניות, מכשירי קשר לישובים, ועוד.

בישובים שנמצאים מ-7 עד 15 ק"מ מהגבול הסתיים פרוייקט מיגון ברשויות שארך 8 שנים: 70 מיליון שקלים מוגנו 110 גני ילדים ו-66 בתי ספר.

בתקציב של 6 מיליון שקלים מיגוניות בנציבות ובאר שבע ואושרה באשדוד, אשקלון וקריית גת. 19 מיליון שקלים למרכזים לרשויות. לצערנו עדיין קיימים פערים מסויימים. אין ספק שמיגון שקיים היום יותר יותר טוב ממה שהיה בעבר".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי) שאל בפנותו אל האופוזיציה "מה אתם מציעים? למוטט את שלטון חמאס ולהביא את אבו מאזן גם ביהודה ושומרון וגם בעזה? אתם מציעים לגרש תושבים ישראלים. אין לכם האומץ לומר שמי שרוצה שלום שקט וביטחון צריך לשלוט בשטח. הבריחה מעזה איפשרה את השתלטות החמאס. כדי להביא ביטחון צריך לחזור לעזה ולחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון. הדרך היחידה להגיע לשלום ולביטחון. אין לכם אומץ לחזור ולתקן טעויות עבר. לא היה ברירה אנו נחזור ונוציא את אוכלוסיית הפליטים מעזה. תפסיקו לעשות פוליטיקה צינית על גבם של תושבי עוטף עזה הגיבורים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה