הבוקר שנת הלימודים תפתח כסדרה בכל מחוז הדרום382 אלף תלמידים יחזרו הבוקר אל ספסל הלימודים ביישובי הדרום . שלטי "שלום כיתה א'" יקבלו את פניהם של 22 אלף תלמידים ותלמידות בראשית דרכם בבית הספר,21 אלף תלמידי י"ב יפתחו הבוקר את שנת הלימודים האחרונה - חלקם בכיתות הלימוד וחלקם במרחבים הפתוחים.

חוזרים ללימודים

33 אלף עובדי הוראה יחכו להם בשערי מוסדות החינוך ובכיתות. 

הבוקר פתחו שעריהם לראשונה 12 בתי ספר וכמאה גני ילדים חדשים במחוז.

לאחר שבועות רבים של היערכות בצלה של אי ודאות, נפתחת הבוקר, 01 בספטמבר, שנת הלימודים תשפ"ב. אמש הקים מחוז הדרום את "חדר מצב לפתיחת שנת לימודים", ממנו מוסר מנהל המחוז, רם זהבי, דיווחים שוטפים לשרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון ולמנכ"ל המשרד, תא"ל במיל' יגאל סלוביק. משרד החינוך העניק מעטפת ביטחון נרחבת להורים כדי ששנת הלימודים תיפתח ללא תקלות, ועם ניטור מירבי של תלמידים פטורי בידוד.

בתוך כך הוביל המשרד לקיומן של בדיקות סרולוגיות, לחלוקתן של ערכות אנטיגן לבדיקה עצמית מהירה, קבע כללי כניסה למוסד חינוך בכפוף להצגת תו ירוק וקיים הסברה על התחסנות.

רם זהבי, מנהל מחוז הדרום: "אני מאחל לכל תלמידי הדרום שנה של למידה איכותית ורציפה, שנה של בריאות ושגרה ושנה של ביטחון ושלווה. אני שוב קורא להורים שטרם ביצעו בדיקת אנטיגן מהירה לאיתור תחלואה, לעשות זאת הבוקר, כחלק מהערבות ההדדית והסולידריות החברתית".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה