הלימודים יתחדשו בעוד יומיים - אך לא בכל היישובים בדרוםמשרד הבריאות גיבש את מתווה הפעלת מוסדות החינוך לקראת ישיבת הקבינט הערב. על פי המתווה, אותו צריכה לאשר הממשלה, הלימודים יתחדשו מחרתיים (חמישי) באופן מצומצם ביישובים ירוקים וצהובים בלבד. מה שאומר שלא כל המועצות יפתחו את בתי הספר מה שגם דיי מבלבל חלק מהיישובים ירוקים חלק אדומים וחלק כתומים. לא ברור לפי מה המועצות האזוריות מחליטות מה יפתח, מומלץ לבדוק ישירות מול אגף החינוך של המועצה אליה אתם שייכים , הנתונים עלולים להשתנות כל רגע

חוזרים ללימודים בצל הקורונה - צילום אבי פלדמן

משרד הבריאות גיבש את המתווה להפעלת מוסדות החינוך. לפי המתווה החדש, שיובא לאישור הממשלה מאוחר יותר היום (ג'), כלל כיתות ג'-ד' יחזרו ללמוד בקפסולות, כפי שהיה בשגרת הקורונה בטרם כניסתו לתוקף של הסגר השלישי. לגבי כיתות א'-ב' עדיין לא התקבלה החלטה סופית.

כמו-כן, הוחלט להכניס חזרה את כיתות י"א-י"ב שעד כה ביקשו להשאירם מחוץ למתווה בשל החשש מהתפשטות הנגיף בקרבם. בערים כתומות מתחת לציון רמזור של 6.5 ועם 70% לפחות של מחוסנים במנה שנייה מקרב אוכלוסיות הבני 50 ומעלה - גם כן תיפתח מערכת החינוך.

בערים כתומות ואדומות מעל לציון רמזור של 6.5, לא יתחדשו הלימודים בחמישי. מנגד, נשקלת האפשרות לפתוח את מוסדות החינוך לפי מצב התחלואה בכל שכונה ושכונה בערים אדומות וכתומות בעלות 200 אלף תושבים ומעלה. לא נקבע מה זה אומר לגבי מועצות אזוריות שביישובים יש הרבה פחות תושבים . 

במקביל, משרד הבריאות החליט לשנות את חישוב ציון הרמזור והכניס את שיעור המתחסנים לציון הרמזור המשוקללהמספר שניתן נע בין 0 ל-10, כאשר 10 הוא הציון הגרוע ביותר וניתן לעיר האדומה ביותר, ו-0 הוא הציון הטוב ביותר שניתן לעיר הירוקה בישראל.

בציונים שנעים בין 4.5 ל-6 נמצאות הערים שמוגדרות צהובות, בציונים שנעים בין 6 ל-7.5 נמצאות הערים המוגדרות ככתומות.

 המועצות וצבען על פי הרמזור עדכני ל9.2.21 : 

לכיש - צהוב

באר טוביה - צהוב 

שפיר- צהוב

חוף אשקלון - צהוב 

מרחבים - צהוב

שדות נגב- צהוב 

מטה בנימין - כתום 

בני עייש - כתום

נחל שורק - כתום 

אשכול - ירוק 

יואב - ירוק

בני שמעון-  ירוק 

שער הנגב - ירוק 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה