המשטרה תפעיל רחפנים לזיהוי עבירות תנועה בכבישי הדרוםהמשטרה הקימה יחידת רחפנים שתפעל לזיהוי עבירות תנועה ואירועים חריגים בכבישי הדרום, על מנת להגביר את מהירות התגובה בשגרה ובחירום. צפו בתרגיל שערכה השבוע היחידה החדשה

בתום עבודת מטה בהובלת סגנית מפקד המחוז, תת ניצב סיגל בר צבי ולאחר בחינת צרכי השטח, הוקמה ביחידת יואב של המחוז הדרומי של המשטרה יחידת "רקיע", אשר מפעילה רחפנים בתוואי השטח של מחוז דרום.

השבוע השתתף מפקד המחוז הדרומי, ניצב פרץ עמר, באימון היחידה באיזור צומת אוהלים בנגב. באימון השתתפו לוחמי היחידה הטקטית של מג״ב, לוחמי יחידת יואב ומפעילי הרחפנים.

מפקד המחוז עמד מקרוב על הפעילות וציין כי "ההחלטה על הקמת יחידת רחפנים שתפעל בשגרה ברחבי המחוז לאורך צירי התנועה ותתן מענה מיידי באירועי חירום, עלתה לאחר הפרות הסדר בשומרי חומות".

עוד הוסיף: "אנו נמשיך ונפתח את היחידה ובאמצעותה נוכל לקצר טווחי זמן ומקום שהם כה משמעותיים בשטח טריטוריאלי גדול. אחת הדוגמאות היא בעת שגרה כשהרחפנים שפועלים מעל צירי הדרום, יאתרו עבירות תנועה, ביריונות בכביש וינתן מענה ממוקד ע"י יחידת האופנועים המסיירת לאורך הצירים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה