זוכרים את הנופלים: 'לנצח ביחד- משמר כבוד אזרחי'מתוך הצורך לכבד את הנופלים ואיסור ההגעה לבתי העלמין ביום הזיכרון, נולדה היוזמה האזרחית 'לנצח ביחד'- העמדת משמר כבוד אזרחי לזכרם. עשרות אלפי זוגות מתנדבים יעמדו ביום הזיכרון בזמן הצפירה ב-12,000 נקודות זיכרון בכל הארץ ויצדיעו לנופלים

ביום שלישי הקרוב ה-28/04/2020, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, בזמן הצפירה, יעמדו זוגות מתנדבים בנקודות זיכרון ברחבי הארץ ויצדיעו לנופלים, לבושים בחולצה לבנה ומחזיקים בגאווה את דגל ישראל, זאת כחלק מהיוזמה 'לנצח ביחד- משמר כבוד אזרחי'. "עם ישראל מראה כל פעם מחדש את הערבות ההדדית, אנשים לא מכירים אחד את השני אבל תמיד ירתמו ויעזרו".

קרדיט "לב אחד"

ביום הזיכרון הקרוב לא נוכל לעלות לבתי הקברות. לכן מתוך הצורך לייצר דרך הזדהות חדשה עם זיכרון חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה נולדה היוזמה האזרחית 'לנצח ביחד' – העמדת משמר כבוד אזרחי לזכרם, אותו יזמו עמותת "לב אחד" בשיתוף ארגון "יד לבנים" והמשרד לשוויון חברתי. גם ביום הזיכרון הזה נצדיע לנופלים ונחבק את משפחותיהם. במסגרת הפרויקט מגויסים 24,000 מתנדבים שיעמדו בזוגות עם דגל ישראל וחולצה לבנה ב-12,000 נקודות זיכרון בולטות. בנוסף, כל אזרחי ישראל מוזמנים לצאת בשעה 11:00 למרפסת/חזית ביתם עם דגל ישראל לצפירה ולשירת התקווה.

משה קרמני בן 28, מרכז, כאמור, את הפרויקט באזור הדרום. הוא נולד בבאר שבע וכיום מתגורר בירושלים, סטודנט למשפטים ומנהל עסקים באוניברסיטה העברית. בזמנו הפנוי הוא מדריך טיולים ונמצא בתוכנית שגרירי רוטשילד דרך האוניברסיטה. לאחרונה הצטרף משה ל"לב אחד" בעקבות חברה שמשתתפת איתו בשגרירי רוטשילד. "שמעתי שמחפשים מתנדבים שיסייעו בפרויקט 'לנצח ביחד', שמחפשים פרויקטור ליוזמה בדרום והחלטתי להצטרף, חזרתי לבאר שבע לתקופת הקורונה ויכולתי לסייע", מספר משה. הוא ישר הרגיש תחושת שליחות ושייכות ונרתם לעזרה, גם בעקבות היותו חלק ממשפחה שכולה. בן דוד של משה, איתן ממן ז״ל נהרג במהלך אסון המסוקים כשהיה טכנאי מוסק בטייסת 118.

קרדיט "לב אחד"

מה כל כך מיוחד ביוזמה הזו בעינייך?

"זה עם ישראל בעיניי. כי לא משנה כמה ינסו להשתיק אותנו ולהושיב אותנו בבתים, עם ישראל לא מוותר, למרות הקורונה אנשים רוצים לחבק מרחוק, לסייע למי שצריך, להצדיע לנופלים. עם ישראל זה ערבות הדדית, אני לא חושב שזה ככה במדינות אחרות, אצלנו יש ערבות הדדית ועזרה אחד לשני. אנשים לא בהכרח מכירים אחד את השני אבל מסייעים בכל זאת, כולם נרתמים כדי לעזור, לתת מעצמם לאחר וגם הפעם ביום הזיכרון. בנוסף אני גם מגיע ממשפחה שכולה, הייתי בן חמש כשאיתן ממן ז"ל, בן דודי נפטר, אז נעמוד מחר גם בשבילו".

 קרדיט "לב אחד"

אז איך אפשר לעזור?

1.הירשמו ב-link המצורף https://lizkor.org/ או בחמ"ל לב אחד – 02-6762044 (שלוחה 0).

  1. בהמשך השבוע תקבלו הודעה עם כתובת "נקודת הצדעה" בה תתייצבו וכתובת לאיסוף חולצה ודגל במידת הצורך.
  2. ביום הזיכרון בשעה 10:45 נתייצב ב"נקודות ההצדעה" ונצדיע לזכר הנופלים.

ביחד נחבק את משפחת השכול ונעביר מסר של אחדות לעם כולו! הפרויקט נעשה בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובתיאום עם רשויות החוק.

 קרדיט "לב אחד"

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה