חדש במשטרת ישראל: הגשת תלונה באתר המשטרה ללא צורך להגיע לתחנהעשו לכם עוול ואתם רוצים להתלונן במשטרה? מהיום כבר אין צרוך לגשת לתחנת המשטרה בנס ציונה או בראשון לציון וניתן להגיש את התלונה באמצעות אתר משטרת ישראל. כל מה שצריך לדעת על הגשת תלונה למשטרה באינטרנט.
הגשת תלונה מקוונת אינה מחליפה דיווחים בגין אירועי חירום למוקד 100 של המשטרה

טרם נמסר האם המערכת כוללת גם אפשרות למעקב אחר סטטוס הטיפול בתלונה שהגיש האזרח וחבל....כל מקרה מדובר בצעד נוסף של המשטרה בתחום השירות לאזרח.

פרויקט תלונה מקוונת ושירותי משטרה מקוונים לאזרח

במסגרת הנגשת שירותי משטרה לאזרח, משטרת ישראל ממשיכה לאפשר לאזרחים להגיש תלונות ולדווח על תאונת דרכים באמצעות האתר הממשלתי gov.il במרשתת מבלי להגיע לתחנת המשטרה. בפיקוד המשטרה הוחלט כי האופציה להגשת התלונות המקוונות וקבלת שירותים נוספים שהחלה בעקבות הקורונה, תמשך גם בעתיד במטרה להמשיך ולהנגיש את המשטרה לאזרח עד הבית.

ברוח הריחוק חברתי קוראת משטרת ישראל לכל  למי שנפגע מעבירה פלילית או צריך לעשות שימוש באחד מהשירותים שפורטו לעשות שימוש במערכת תלונה מקוונת, פעולה שנמשכת זמן קצר יחסית ואינה מצריכה הגעה פיזית לתחנת המשטרה בכדי להגיש את התלונה.

באלו נושאים ניתן לפנות למשטרה באינטרנט 

בשבועות האחרונים בהתאם לצרכים המשתנים, שודרגה המערכת המקוונת שהחלה לפעול בתקופת משבר הקורונה והחל מהשבועות האחרונים, ניתן להגיש תלונה גם בשפה הערבית, וכן להשלים תלונה ובהמשך צפויים שדרוגים נוספים שיאפשרו הגשת תלונה גם בשפות נוספות.

  1. הגשת תלונות חלף פניה ליומנאי בתחנת המשטרה
  2. באמצעות מערכת תלונה מקוונת ניתן להגיש תלונות בנושאים שונים
  3. הגשת בקשות לתעודת מידע פלילי
  4. אישור מעסיק ממשטרת ישראל על היעדר עבירות מין
  5. דווח בנושאי תעבורה לקבלת אישור דיווח בגין תאונה קלה או נזק בלבד
  6. ערעור על דו"ח תנועה

בזמן הקרוב תעלה גם מערכת מקוונת להגשת בקשה לביטול רישום משטרתי.

התהליך עצמו קל ופשוט. על מנת למנוע הגשת תלונה בזהות בדויה, יידרש הפונה תחילה להירשם לאתר ממשלתי מאובטח באמצעותו ניתן להגיש תלונה מקוונת. בעת ההליך עצמו יוכל המתלונן לצרף קבצים ותמונות. בסיום ההליך התלונה תועבר ליחידת המשטרה בהתאם למקום ביצוע העבירה וייתכן כי בחלק מהמקרים יידרש המתלונן לסור לתחנה על פי זימון לצורך המשך ההליך החקירתי.

הגשת תלונה במשטרה בעילום שם

נציין כי הגשת תלונה כוזבת תוך מחשבה כי המרשתת מסתירה את זהות הפונה מהווה עבירה פלילית.

ומה אנחנו חושבים על זה: תסלחו שאני לא מתרגש מהחדשות של משטרת ישראל. יישום פשוט במונחי מערכות מידע היה צריך להיות כבר מזמן נגיש לציבור . זאת ועוד, ראוי היה שלצד האפשרות להגיש את התלונה באינטרנט, כראוי לכל יישום טכנולוגי המכבד את עצמו במאה ה 21, יש לגולש אפשרות לבצע מעקב אחר המשך הטיפול ולא יישום גישת שגר ושכח. התשתיות קיימות באתרי האינטרנט של הממשלה. באתר רשות שוק ההון ניתן להגיש תלונה ובכל רגע נתון לצפות בסטטוס הטיפול בה. זה קיים גם בכל רשת מרכולים קטנה עם תקציבי IT הרבה יותר נמוכים ואתגרי אבטחת מידע לא פחות חשובים. 

אז נכון, טוב שהמשטרה עשתה צעד קדימה ומאפשרת הגשת תלונה באתר. אבל זה רק הצעד הראשון. אנחנו מצפים לתהליך כולל לרבות מימוש תהליך העבודה מאחורי הכלים הדיגטליים. 

הגשת תלונה במשטרה באינטרנט 

צפו בסרטון הוידאו הגשת תלונה באתר משטרת ישראל 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה