יום הולדת 10 לחברה שלנו - כיפת ברזל - כמה חיים הצילה עד כהכיפת ברזל חוגגת 10 שנים ליירוט המבצעי הראשון שביצעה. 10 שנים שהיא מגינה על תושבי הדרום בעיקר, אך לא רק, יירטה אלפי טילים שנורו מרצועת עזה והצילה חיי רבים. בלעדיה גם הלחץ הנפשי בתקופות ההסלמה היה גבוה הרבה יותר, איתה אנו מרגישים בטוחים יותר. אז בואו נצדיע לה

10 שנים חלפו מאז היירוט המבצעי הראשון של מערכת כיפת ברזל, המערכת ששומרת על תושבי הדרום מפני ירי טילים מרצועת עזה.

מאז נכנסה כיפת ברזל לפעולה, היא עברה שדרוגים רבים שייעלו את פעולתה ובזכות המכ"מ המתקדם של המערכת, מתאפשרת הפעלת אזעקה נקודתית ולא מרחבית.

כיפת ברזל היא הכוכבת האמיתית של סבבי הלחימה ב-10 השנים האחרונות ברצועת עזה. המחבלים מאתגרים אותה, היא מגיבה באחוזי הצלחה גבוהים מאוד. יש גם פעמים שהיא לא מצליחה - אך לחשוב מה היה קורה פה בלעדיה, אלפי טילים על ראשינו וחורבן אדיר.

שר הביטחון בטקס ציון עשור לכיפת ברזל

שר הביטחון בני גנץ אמר בטקס לציון 10 שנים ליירוט הראשון של כיפת ברזל:

"אנחנו נערכים בימים האלו מול חזיתות שונות- בדרום, בצפון, וגם מול איומים שאיראן מציבה לנו בין שבאופן ישיר ובין שבאופן עקיף על ידי שלוחיה במזרח התיכון. מדינת ישראל היא המדינה החזקה ביותר באזור והיא תישאר כזו בגלל שני דברים: בגלל שאין לנו ברירה ובזכות אנשים כמותכם, אלו שקדמו לכם ואלו שיבואו אחריכם, שנושאים בעול הזה בצורה כל כך טובה ומשמעותית. יש לנו מערכות התקפיות שפועלות 24/7, 365 יום בשנה ומוכנות לפעולה מול כל זירה, מול כל טווח ובכל מימד פעולה שצה"ל יידרש לו."

לוחמי כיפת ברזל

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה