סלמאן נאיף ג'בארין הוא ההרוג באסון הבוקר מקריסת עץ "באקשן פארק לכיש"  מהיישוב אל פורעה שבנגב. ראש מועצת אל קאסום, שהקייטנה הייתה בשטחו: "יצאו לטיול 3 בתי ספר. קיבלנו את האישור להוציא את הטיול. הילד ישב עם עוד 5 חברים. מאשים את הנהלת הפארק. צריך לסגור אותו"

הילד, תושב הפזורה הבדואית סמוך לערד, שהה במקום במסגרת קייטנה תחילה הוגדר מצבו אנוש – וזמן קצר לאחר מכן נקבע מותו. כוחות במקום. מהמשטרה נמסר כי החלה לחקור את המקרה.

יענקי ויינברג חובש באיחוד הצלה סיפר: "כשהגענו למקום הילד סבל מפגיעה רב מערכתית וללא רוח חיים. חבריו סיפרו לנו כי הם הגיעו איתו לפארק במסגרת טיול של בית הספר. למרבה הצער נקבע מותו בזירת האירוע עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל".

צילום איחוד הצלה

יותם חובש בכיר במד"א רונן שונם ופראמדיק מד"א ישראל בן יהודה, סיפרו: ״כשהגענו למקום ראינו ענף עץ גדול שקרס על ספסל, שעליו ישב ילד כבן 10. הילד היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, עם פגיעת ראש קשה. ביצענו בדיקות רפואיות. מצבו היה קריטי, ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו״.

משטרת ישראל ממשיכה בחקירת מותו הטראגי הבוקר של ילד כבן 10 תושב הדרום כתוצאה מקריסת ענף עץ עת שהה בפארק אתגרי במסגרת קייטנה: הבוקר התקבל דיווח אודות פציעתו הקשה של ילד שהגיע במסגרת קייטנה לפארק אתגרי בתחומי מועצה אזורית לכיש הסמוכה לקריית גת.

כוחות משטרה שהגיעו למקום החלו בבדיקת האירוע בו בעת שצוותי רפואה שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו של הילד. חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירת נסיבות המקרה ומחקירה ראשונית עולה כי מדובר בילדי קייטנה שהגיעו זמן קצר לפני כן למקום והחלו בהתארגנות ראשונית.

תוך כדי כך ניגש הילד יחד עם מספר ילדים בודדים לעבר ספסלים, ככל הנראה מתוך כוונה לאכול שם. בשלב מסוים בסמוך לרגע ישיבתם, קרס ענף עבה מעץ סמוך ופגע בראשו של הילד וגרם למותו.

דוברות משטרה

במסגרת החקירה שנמצאת בראשיתה, בה מעורבים גם גורמי משרד החינוך לאור העובדה שמדובר במסגרת קייטנה, נגבו עדויות ונחקר מנהל המקום. חקירת המשטרה כאמור נמשכת בשלב זה.