ראשיתה של החקירה בתלונה שהתקבלה בתאריך 19.12.18 בגין גניבת 30 טלאים ממשק במושב יכיני. חוקרי משמר הגבול שהגיעו לזירה החלו באיסוף הממצאים והראיות: "כשהגענו לזירה נגלה בפנינו מראה נורא של 4 כלבים שהורעלו וכלבה שנתלתה למוות. מיד היה ברור שאין מדובר רק באירוע של גניבת צאן אלא באירוע חמור של הריגת בעלי חיים". סיפר הקצין שהגיע לזירה.

בחקירה שנמשכה כחודש וחצי הפעילו במג"ב את האמצעים המתקדמים ביותר של משטרת ישראל לפיענוח עבירות. החקירה הובילה להתחקות אחר הנאשם המרכזי לו מיוחסות העבירות הקשות של הריגת הכלבים ולשני נאשמים נוספים שפעלו איתו בלפחות שני מקרים נוספים המפורטים בכתבי האישום.

"מאותו הרגע שראינו את גופות הכלבים היינו חסרי מנוחה ועבדנו באופן קדחתני עד למעצרם של החשודים ולהגשת כתבי האישום." הוסיף הקצין הממונה על החקירה.

סרטון מעצר החשודים :

לאחר ביצוע גניבת הטלאים מיכיני בחודש דצמבר, ביצע הנאשם המרכזי מספר עבירות נוספות כשהאחרונה בהן(ב- 04-05.02.19) היא התפרצות עם נאשם נוסף לעסק בשדרות וגניבת סיגריות בשווי 35,000 ש"ח. לאחר הגניבה עצרו שוטרי מג"ב את השניים בביתם כאשר הנאשם המרכזי נעצר בביתו שבפזורה בדרום הארץ והנאשם הנוסף נעצר בביתו שבכסיפה. עם חיזוק התשתית הראייתית ולאחר כשבוע(12.02.19) נעצר גם הנאשם השלישי בביתו שבלקיה.

כאמור השבוע(16.02.19) הגישה מחלקת התביעות של משטרת ישראל כתבי אישום נגד השלושה בבית משפט השלום באשקלון.

מכתבי האישום עולה כי הנאשם המרכזי יחד עם חשודים נוספים הגיע בלילה שבין 18-19.12.18 למושב יכיני, יחד הרעילו את חמשת כלביו של בעל המשק בכך שהאכילו אותם ברעל. בהמשך הנאשם המרכזי אף התאכזר לכלבתו של בעל המשק בכך שליפף סביב צווארה שרשרת מתכת, חנק אותה ותלה אותה על עמוד.
לאחר הריגת הכלבים התפנה הנאשם ושותפיו לגניבת 30 טלאים בגילי חודשיים-חמישה וחצי חודשים בשווי עשרות אלפי שקלים.

עוד מפורט בכתבי האישום כי בין התאריכים 01-02.02.19 הנאשם המרכזי יחד עם נאשם נוסף וחשוד נוסף הסיגו גבול למשק חקלאי ביישוב זרועה שבמועצה האזורית שדות נגב. השלושה תכננו לגנוב רכבים חקלאיים(מכבשים) אותם ניסו להניע ללא הצלחה. לאחר שנכשלו בכך פרצו השלושה לבית במשק, חיטטו בחדר העבודה והשינה משם גנבו מפתחות ורכוש(2 רחפנים, מחשב נייד, ביגוד והנעלה). באותו הלילה הם גנבו גם 10 כבשים ו- 5 עזים לאחר שהובילו אותם דרך השער האחורי של המשק.
שווי הנזק המוערך בכללותו הוא כ- 45,000 ש"ח.

עוד עולה מכתבי האישום שהנאשם המרכזי הגיע לאזור המושב יכיני כשהוא מצויד בחליפת כוורן, פתח 4 כוורות דבש וגנב 40 חלות תוך גרימת נזק רב לכוורות המוערך בכ- 6,000 ש"ח.

בין האישומים המפורטים בכתבי האישום הם הריגה של בעל חיים והתעללות בבעל חיים, גניבת צאן, התפרצות לעסק, הסגת גבול ועוד.