כתב אישום נגד 3 נאשמים בגין תקיפה אכזרית וסחיטה בכוח במושב תלמיםפרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד שלושה נאשמים ממושב תלמים, אשר הקימו על דעת עצמם כוח "שיטור אזרחי" במושב ועל רקע חשדם שתושב המושב היה מעורב באירוע נסיון גניבת רכב, תקפו אותו באכזריות, דקרו באמצעות סכין, ניסו להכניסו לתא המטען וגנבו את כספו.

צילום: shutterstock אילוסטרציה

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד הילה דרימר יאיר, הנאשמים, גיא טל, בן 29, עידן אלגבסי, בן 33 ואביעד מזוז, בן 31, הקימו יחד עם אחרים קבוצת ווטסאפ "שמירת תלמים"  ובתאריך 12.5.20 בשעות הלילה, כאמור על רקע חשדם כי המתלונן השתתף באירוע נסיון גניבת רכבה של אמו של נאשם 1, נטלו הנאשמים את החוק לידיהם, איימו על המתלונן, תקפו אותו באכזריות באגרופים, וכן באמצעות סכין ומקל, חנקו אותו וגנבו את כספו.  

תוך כדי התקיפה, ניסה המתלונן פעם אחר פעם להסביר לנאשמים כי יש להם טעות בזיהוי, אך הם לא שעו לתחנוניו והמשיכו לתקוף אותו.

האירוע החל סמוך לשעה 02:00, שמע ירין טל, אחיו של נאשם 1, רעשים מחוץ לביתו במשק במושב, בו הוא מתגורר יחד עם משפחתו 

בעקבות הרעש יצא ירין מביתו והבחין באדם רעול פנים מנסה לפרוץ את דלת רכבה של אמו, רכב מסוג "טויוטה קורולה" שצבעו לבן, שחנה מחוץ לביתם.

משהבחין רעול הפנים בירין, נכנס לתוך רכב מילוט מסוג "טויוטה קורולה" שצבעו כהה,התיישב ליד הנהג והשניים נמלטו מהמקום 

בסמוך לאחר מכן ירין התקשר לנאשם 1 וסיפר לו על אירוע הגניבה. עקב כך, נאשם 1 שלח הודעת וואטסאפ בקבוצת "שמירת תלמים"  ובה כתב לחברי הקבוצה "גנבים במושב, בקורולה שחורה".

באותו לילה, סמוך לשעה 02:37, נסע המתלונן ברכבו מסוג "טויוטה קורולה" שצבעו אפור  בכביש 352 לכיוון הכניסה למושב.

נאשם 1 הבחין במתלונן כשהוא נוסע ברכב וסבר כי הוא קשור לאירוע הגניבה. עקב כך, חסם נאשם 1 עם רכבו את הרכב של המתלונן כך שהמתלונן לא יכל להמשיך בנסיעה, ובמקביל שלח הודעה לחברי הקבוצה ובה כתב: "נתפס".

בעקבות ההודעה, הגיעו למקום בכלי רכבם מספר חברים מהקבוצה  וביניהם הנאשמים 2 ו- 3.

המתלונן יצא מרכבו ושלושת הנאשמים והאחרים יצאו גם הם מרכביהם. בסמוך לכך, אחד מהאחרים שזהותו אינה ידועה למאשימה, הרים אבן וניפץ באמצעותה את השמשה הקדמית ואת המראות הצדדיות של רכבו של המתלונן, ושניים נוספים שזהותם אינה ידועה למאשימה, תקפו את המתלונן במכות אגרוף לפנים ולחזה.

תוך כדי תקיפת המתלונן, הנאשמים והאחרים דרשו ממנו פעם אחר פעם למסור להם את שותפיו לאירוע הגניבה והיכן הם נמצאים. המתלונן מנגד, ניסה פעם אחר פעם להסביר לנאשמים ולאחרים כי יש להם טעות בזיהוי, וביקש מהם שיתקשרו לאסף שיאשר להם כי הוא מתגורר אצלו ביחידת הדיור.

עוד עולה מכתב האישום, כי נאשם 2 החל לגרור את המתלונן כשהוא פצוע ומדמם, לעבר תא המטען של רכבו, תוך שהוא צועק לאחרים שיבואו לעזור לו להכניס את המתלונן לתא המטען.

התיק נחקר בתחנת קרית גת.

כתב האישום מייחס לנאשמים ביצוע עבירות של סחיטה בכוח, חבלה פציעה בנסיבות מחמירות, וכן לנאשם 2 מיוחסת בנוסף עבירה של גניבה.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה