מבצע "דרך בטוחה" 44 חשודים בעבירות שונות בשטחים החקלאייםבמהלך סוף השבוע, בהתאם להחלטת מפקד מג"ב, ניצב אמיר כהן, כאלף שוטרי ומתנדבי מג"ב יחד עם שוטרי מחוזות המשטרה, בשיתוף פעולה עם גורמי אכיפה ביניהם רשות הטבע והגנים, השומר החדש, קק"ל, רשות העתיקות, רשות המיסים ועוד, פעלו בשטחים החקלאיים ברחבי הארץ והדרום בפרט בכדי לשמור על ביטוחנם ופרנסתם של החקלאים.

הכוחות עצרו 44 חשודים בעבירות שונות ביניהן גניבת תוצרת חקלאית, גניבת ציוד חקלאי, פגיעה בצמח מוגן, עבירות השהייה הבלתי חוקית, זיוף אישורי שהייה ועבודה בארץ, גניבת עתיקות, כריתת עצים ועוד. כמו כן הוחזרו 25 פרות לבעליהם. בנוסף נרשמו 38 דו"חות קורונה. 
צילום דוברות משטרה
מבצע "דרך בטוחה" של מג"ב ימשיך בשבועות הקרובים בסופי השבוע ובחגים, בריכוז מאמץ של משמר הגבול יחד עם גורמי אכיפה שונים תוך הפעלת אמצעים מודיעינים וטכנולוגים בכדי לאתר את אותם עבריינים הפוגעים בחקלאות בישראל. 
-
האירועים מרכזיים במסגרת המבצע "דרך בטוחה":
-
▪️במושב אביבים בפעילות של מתנדבי ושוטרי מג"ב יחד עם פקחי רשות הטבע והגנים נעצרו 4 חשודים בגניבת עתיקות, נתפסו ציוד חפירה. החשודים הועברו לחקירה במשטרה וברשות העתיקות. 
-
▪️במושב כפר זיתים התקבל דיווח במשמר הגבול בדבר חקלאי שנעלמו לו 25 פרות משטח המרעה. כוחות מג"ב הגיעו למקום וביצעו סריקות נרחבות שבמסגרתן אותרו הפרות והוחזרו לבעליהם. 
-
▪️בשמורת פורה במסגרת המבצע תפסו הכוחות "על חם" 2 חשודים שכרתו עץ אקליפטוס, ברכבם נתפס מסור חשמלי. החשודים הועברו לטיפול קרן קיימת לישראל. 
-
▪️בכביש 6 באזור מרכז הארץ בפעילות כוחות מג"ב נתפסו 3 פלסטונים שוהים בלתי חוקיים עם ציוד חקלאי גנוב, צינורות השקייה וגופי תאורה, החשודים הועברו לחקירה במשטרת ישראל. 
-
▪️במושב נווה ירק במהלך בדיקה של רכב שהחשיד את הכוחות התגלה כי החשוד שנהג ברכב ללא רישיון נהיגה. כמו כן נתפסו סמים מסוגים הרואין וקטמין בתפזורת. החשוד הועבר להמשך חקירה במשטרת ישראל, בבדיקה החשוד התגלה תחת השפעת סמים. 
-
צילום דוברות משטרה
-
מבצע "דרך בטוחה" - שמירה על השטחים החקלאיים של מג"ב ימשיך גם בשבועות הקרובים, במג"ב ימשיכוו לפעול לוחמים ומתנדבים יחד עם גורמי האכיפה השונים בשילוב זרעות במטרה אחת משותפת - לשמור על ביטחונם ופרנסתם של החקלאיים בישראל.
-
 במשטרה ציינו "אנחנו פונים לציבור - המנעו מקטיף של תוצרת חקלאית, קטיף של תוצרת = גניבה שפוגעת משמעותית בפרנסתו של החקלאי וכמובן המנעו מנסיעה עם כלים מוטוריים בשטחים החקלאיים."
"התוצרת הישראלית חשובה לכולנו - יחד נשמור על החקלאות בישראל".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה