הכפר בניר עוז הוא הכפר הראשון בקדמה שמוקם במתכונת ייחודית של סטודנטים-אמנים ויהווה חממה לסטודנטים וסטודנטיות יוצרים ויוצרות מהמכללה הסמוכה.

הקמת הכפר בניר עוז היא חלק מהחזון של קדמה לפתח התיישבות צעירים לחיזוק ההתיישבות בגבולות מדינת ישראל: המזרחי, הצפוני והדרומי, והענקת הזדמנות לצעירים להיות שותפים פעילים בסיפור הציוני, והיא צעד משמעותי לחיזוק העוטף.

 .

תירא-אל כהן, מנכ"לית ארגון קדמה: "מתרגשים להתחיל את הרשת הדרומית של כפרי הסטודנטים קדמה בקיבוץ ניר עוז שבעוטף עזה ולהצטרף למעשה ההתיישבות בעוטף עזה".

 

קיבוץ ניר עוז נמצא במערב הנגב הצפוני, בתחום המועצה האזורית אשכול, נוסד בשנת 1955.

כפר ניר עוז הוא כפר הסטודנטים ה-7 שהקים ארגון קדמה. הארגון עתיד להתרחב לרשת כפרים בצפון ורשת כפרים בדרום לצד הקמת קהילות צעירים לבוגרים שמחפשים הזדמנויות חדשות להתיישב. 

 .

אודות קדמה – התיישבות צעירים:

קדמה הינו ארגון העוסק בחיזוק ההתיישבות הכפרית באזורי הספר של מדינת ישראל באמצעות כפרי סטודנטים, ארגון נוער ושנת שירות. הסטודנטים והשינשינים מובילים מגוון רחב של פרויקטים חברתיים ביישובי הסביבה בתחומי החינוך, הקהילה והחקלאות. ארגון קדמה מורכב מקהילה צעירה ומגוונת של צעירים הרוצים ליזום, ליצור ולהזרים דם צעיר ליישובים המרוחקים ובעלי החשיבות הלאומית.