מחזקים קשרים בתפוצותתמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב יצא למשלחת מיוחדת לחיזוק הקשרים של שדות נגב עם קהילות יהודיות ברחבי ארה"ב וברזיל.
"שמחתי לראות כמה אוהבים ותומכים בנו מכאן" סיפר עידאן בפוסט מיוחד שכתב לתושבים.

עידאן החל את המשלחת בפלורידה, שם נפגש עם נציגים מהקהילה היהודית ועם ישראלים החיים במדינה, אשר הביעו עניין בלחזק את קהילת שדות נגב באמצעות תמיכה בפרוייקטים מיוחדים עבור התושבים.  כעת נמצא עידאן בסאו פאולו, קהילה המחבקת את שדות נגב בשנים האחרונות בעקבות שמירה על קשר חם ושוטף עליו מקפידים במועצת שדות נגב.

תמיר בסאו פואלו

באחד מהאירועים המרגשים שהתקיימו לכבוד הגעתו של עידאן, התכנסו אנשי קרן הייסוד בסאו פאולו יחד נציגי הקהילה היהודית וחטיבת הנשים המקומית, שאחראית בין הייתר על התרומה המשמעותית באמצעותה תיבנה בריכה הידרותרפית ממוגנת במועצה.

setImageBanner('d60b8952-08de-4fdc-88f2-3c5bd198c8ad','/dyncontent/2019/8/29/f68fb9e4-6048-4a58-85aa-f22a839fcd31.jpg',8885,'',510,80,false,26409);

בכניסה לאולם הוצגו יצירותיו של אמנון ארד, צלם מקומי מהעוטף, אשר צילם את נופי האזור לפני ואחרי שנשרפו. קהל הנוכחים הגיב בהתרגשות ובהלם למראה התמונות, וחלקם שרק שמע על קהילת שדות נגב אבל לא זכה לבקר במועצה אף אמר שזו הפעם הראשונה שהבינו מה באמת קורה בעוטף.

תמיר בסאו פואלו

עידאן התקבל בחום ואהדה והשתלב בקלות בשיח עם הנוכחים.  הקהל הרב שהגיע, חלקו ביקר במשלחות רשמיות בשנתיים האחרונות בתחומי המועצה, חלקו שוחח באופן אישי עם עידאן בסיורים במועצה וכולם כמובן מכירים את רפי בביאן, קב"ט המועצה שאחראי על הסקירה הביטחונית למשלחות מסוג זה המגיעות למועצה.  " אתם הגיבורים האמיתיים של המאה ה21" אמר נשיא הקהילה היהודית בסאו פאולו בפתיחת הערב בהתייחסו לקהילת שדות נגב.
עידאן, באנגלית רהוטה, סיפר לקהל על הקהילה המדהימה של שדות נגב, פעילויות הילדים והנוער, מרכז הצעירים שמצטיין, המתנ"ס שהוקם בשנה האחרונה וכבר נהיה לאחד המתנ"סים המיוחדים בישראל, התפיסה החינוכית שמובילה את המועצה עם הדגש לתת מקום שכל אחד יכול להגשים את עצמו,לשאוף למצויינות לקבל מסגרת מקבלת, אוהבת ותומכת ע"פ היכולת שלו.

תמיר בסאו פואלו

בנוסף, הציג עידאן סקירה ביטחונית מלאה על סוגי הטרור המאיימים על תושבי העוטף ואיך הוא כראש מועצה והמועצה כולה ערוכה ומתמודדת עם המצב.
"מרכז החוסן שלנו עושה עבודה נפלאה", סיפר עידאן לנוכחים והסביר להם מה מהות המרכז ואיך העשייה שלו משפיעה על הקהילה.
בסוף דבריו של עידאן,  ניתן זמן לשאלות ותשובות ואף שיח פרטני בו הציג עידאן פרוייטים ומיזמים בהם הם יכולים לעזור.
"התרגשתי מעצם זה שהם התרגשו", סיפר לנו עידאן בסיום הערב. " ניגשים אליי אנשים שפוגשים אותי לראשונה, מזילים דמעה ומרגישים קשר סימבולי לתושבים שלנו מעצם היותם יהודים, והמחשבה הזו ללא ספק מרגשת", הסביר עידאן.

את הימים הקרובים מקדישים במשלחת לפגישות אישיות עם אנשים שהיו באירוע, אנשי עסקים מקומיים ובכירים בקהילה היהודית, להם יציג עידאן פרוייקטים שהמועצה רוצה לקדם וזקוקה לשותפים שיעזרו לממן את הפעילות הענפה.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה