אמש תושבי עוטף עזה נקראו לשהות סמוך למרחבים מוגנים ולהישמע להנחיות פיקוד העורף

 צה"ל מסר שהתקרית פרצה בעת פעילות ביטחונית ברצועה. הוא הבהיר כי אין חיילים חטופים וכל הכוחות שבו לארץ. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו על תקיפות רבות של חיל האוויר.

17 רקטות נורו במהלך הלילה לעבר ישראל ואזעקות רבות נשמעו ביישובי הדרום . כיפת ברזל יירטה שלושה שיגורים.

מפקד פיקוד הדרום הוציא צו שטח צבאי סגור לכבישים שבין 232 מערבה עד לגבול הרצועה. התנועה בהם מותרת רק לתושבי האזור. פיקוד העורף הודיע אמש על ביטול הלימודים היום בעוטף עזה.

מרכבת ישראל נמסר כי בעקבות הנחיית כוחות הביטחון לא יפעל קו הרכבת אשקלון-באר שבע.

הרכבות מצפון יסיימו את מסלולן בתחנת אשקלון ותחנות שדרות, אופקים ונתיבות יישארו סגורות.

בהודעה רשמית של הזרוע הצבאית של חמאס נמסר כי "יחידה מיוחדת של הצבא הישראלי חדרה לשטח הרצועה, בעומק של כ-3 ק"מ, באמצעות רכב אזרחי באזור מסגד השאהיד איסמאעיל אבו שנב, מזרחית לחאן יונס. הכוח חיסל את המפקד בזרוע הצבאית של חמאס, נור ברכה. אחרי שהכוח נחשף ולוחמינו הסיגו אותו, נכנסו מטוסי חיל האוויר למרחב והחלו להפציץ כדי לחפות על נסיגת הכוח - דבר שהביא להרוגים בקרב בני עמנו. האירוע נמשך וכוחותינו פועלים מול התוקפנות הציונית המסוכנת".

דוברות מ.א.חוף אשקלון נמסר : " בשל המצב הביטחוני ובהתאם להנחיות פיקוד העורף, לא יתקיימו מחר הלימודים בישובי עוטף עזה של המועצה האזורית חוף אשקלון. לפיכך הלימודים בעוטף, לרבות בביה"ס האזוריים "שקמה" ו"חופים", גני הילדים וכל מסגרות היום לא יופעלו. נוסיף לעדכן במידת הצורך."

הנחיות פיקוד העורף