נתפס נחש צפע בדלת בית פרטי במושב ניר ח"ןהיום ( שלישי) בני משפחה המתגוררים במושב ניר ח"ן במועצה האזורית לכיש, גילו להפתעתם נחש צפע במסילת ויטרינה בדלת ביתם, בני המשפחה הזעיקו את השכנים והם לכדו את הנחש. לשמחתם לא נגרם נזק והנחש שוחרר לטבע

לאחר חורף גשום במיוחד הגיע הקיץ ועמו גם השמש שמחממת את הנחשים ומעירה אותם מתרדמת החורף. באזור יישובי הדרום כבר חלה עליה בקריאות ללוכדי נחשים, ובבתים פרטים כבר מדווחים על היתקלויות עם נחשים.

איתמר אשר בביתו במושב ניר ח"ן נלכד הנחש סיפר" הבוקר כשהילה אשתי יצאה מהבית לחצר, דלת הוטרינה נתקעה, הנחש היה על המסילה, הילה פתחה את הדלת בכח, וראתה את הנחש. הפתיחה בכח גרמה לנחש להתקע במסילה בין דלת הוטרינה לרשת. כששלחנו הודעה בקבוצת המושב מי מכיר לוכד, שכנה ממול באה עם פועלים שעובדים כאן, הם באמצעות מגבים ומטאטא לכדו אותו".

צילום איתמר

נחש צפע

הנחיות מד"א במקרה של הכשה:

· וודאו שאכן מדובר בהכשה וחפשו את סימניה · תמיד יש לחשוד כי מדובר בנחש ארסי

· אל תתעכבו והזעיקו מיד את מד"א בטלפון החירום 101, או באמצעות יישומון "מד"א שלי"

· הרחיקו את הנפגע מהשטח והעבירו אותו למקום בטוח · דאגו למנוחה מוחלטת של הנפגע ולהרגעתו, ומנעו תזוזה של האיבר המוכש

· הסירו בגדים ותכשיטים מהאיבר המוכש · אם ניתן, צלמו בזהירות את הנחש, כדי לסייע בזיהוי ובטיפול. אחרת, נסו לשחזר את מראהו.

אסור בשום אופן: · אל תחתכו את מקום ההכשה · אל תמצצו את הארס · אל תניחו חסם עורקים · אל תקררו את מקום ההכשה · אל תתנו לנפגע מזון או שתייה · אל תרדפו אחרי הנחש.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה