עימותים בגבול רצועת עזה לוחם מג"ב נפצע באורח אנושבשבת עימותים קשים בגבול רצועת עזה בין מחבלים לכוחות צה"ל, מאות מחבלים פלסטינים יידו אבנים על כוחותינו. במהלך העמותים תועד נסיון חטיפת נשק מחייל. לוחם מג"ב מיחידת המסתערבים בדרום נפצע באורח אנוש כתוצאה מירי בגדר הגבול בצפון רצועת עזה .

AP

מאות מפרי סדר פלסטינים התקהלו משעות אחר הצהריים בסמוך לגדר, בצפון רצועת עזה.

בשבוע האחרון נערכו בפיקוד הדרום להפרות הסדר, הגבירו כוננות ותוגברו בסד״כ ימ"ס מג"ב וצלפים מיחידות מיוחדות שהוצבו במרחב הגדר.

במהלך הפרות הסדר התקרבו לגדר כמאות מפגינים במוקד אחד בצפון הרצועה. המפגינים ניסו לטפס על הגדר והשליכו מטענים לעבר כוחות צה"ל.

לוחמי צה"ל שהיו ערוכים מבעוד מועד במרחב השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, ובהתאם לצורך גם בירי רוגר וירי צלפים.

בעקבות ירי משטח רצועת עזה נפצע לוחם מג"ב באורח אנוש, הלוחם פונה רכוב ומקבל טיפול רפואי בבית החולים. כמו כן, במהלך הפרת הסדר אירע ניסיון חטיפת נשק של חייל צה"ל. הלוחם נאבק, והצליח למנוע מהם לחטוף את כלי הנשק אשר נמצא בידיו. הפרות הסדר נמשכו כשלוש שעות. כלל המפגינים פוזרו.

הסיבה להתפרעויות על הגדר  היא עקב עיכוב ההכרזה על העברת המענק הקטארי לעזה דרך האו"ם.

הפלגים הפלסטינים ברצועה נפגשו ביום רביעי האחרון והחליטו ללחוץ על ישראל דרך מעשי טרור שיפגעו באורח החיים של תושבי הדרום הכוללים הפרחת בלוני תבערה, פגיעה בגדר הגבול והעצרת ההמונית לציון "יום שריפת מסגד אל-אקצא" בגלל שהכסף ייכנס רק בסוף ספטמבר ולא בימים הקרובים.

בחמאס החליטו כי למרות הסיכום עם קטאר האירוע לא יבוטל - והפעולות האלימות יימשכו.

הלוחם שנפצע אנוש  כתוצאה מההתפרעויות פונה באמצעות מסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה. נסיבות האירוע בבדיקה. הודעה נמסרה למשפחתו.

-

 ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''ראשית אנו שולחים איחולי החלמה מהירה לחייל היקר שנפגע היום. לצערי, מה שקורה בשבועות האחרונים זו תוצאה ישירה של חוסר ההרתעה שקיים בשנים האחרונות ובמיוחד אחרי ״שומר חומות״.

חוסר התגובה של הממשלה הנוכחית הוא חרפה. הממשלה חייבת להבין כי חוסר תגובתה משדר מסר חמור ביותר לפיו דמינו הינו הפקר. העיסוק במי מארגוני הטרור אחראי לפעולות הטרור אינו רלוונטי, ברצועת עזה ישנה כתובת אחת והיא חמאס! אני פונה אל ראש הממשלה ושר הביטחון: הגיבו בעוצמה רבה ללא כל שהות.

לא להפציץ דיונות ריקות, אלא לפגוע בראש הנחש ולחסל את ראשי החמאס גם במחיר של הסלמה. הבטחתם שינוי משוואה מול ארגוני הטרור – זו העת לקיים את ההבטחה''.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה