עיצומים בתי הספר העל יסודיים, "אין מבחנים ואין יציאה לסיורים"ביום שישי האחרון הגישו משרד החינוך, משרד האוצר והשלטון המקומי בקשה לצו מניעה לעיצומים. דיון בנושא יתקיים ביום שני בבית הדין לעבודה. במסגרת העיצומים לא יתקיימו חלק מהבחינות וכן יציאה לסיורים מטעם בית ספר

צילום: ארכיון

שבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים הכריז ארגון המורים על סכסוך עבודה מול משרד החינוך. בארגון מחו על מה שהגדירו כסירוב של משרד החינוך להחיל את רפורמת "עוז לתמורה" על החינוך המיוחד והמפתנים (בתי ספר לבני נוער שנשרו ממסגרות פורמליות באוריינטציה חינוכית-טיפולית). 

יו"ר ארגון המורים רן ארז אמר עם ההכרזה על העיצומים: "לא ייתכן שהאוכלוסייה החלשה ביותר במדינת ישראל לא תקבל את תוספת השעות ותנאי הלימוד שלהם זוכים כל תלמידי ישראל, כגון: שעות לימוד פרטניות לתלמידים, שיחות אישיות, שיעורי תגבור לתלמידים חלשים ועוד". 

הוא הוסיף: "כזכור, הסכמנו לדחות את העיצומים כדי לא לפגוע בפתיחת שנת הלימודים וזאת בהתאם לבקשת שר החינוך ומנכ"ל משרדו.

המתנו מתוך רצון טוב לפתור את הבעיות אך משרד החינוך לא עשה דבר בנושא עד כה ו 'זרק' את האחריות על משרד האוצר כאילו מדובר בשתי ממשלות שונות". ארז הבהיר שאם צעדים אלה לא יקדמו את המטרה - העיצומים יוחרפו. 

ביום שישי האחרון הגישו משרד החינוך, משרד האוצר והשלטון המקומי בקשה לצו מניעה לעיצומים. דיון בנושא יתקיים ביום שני בבית הדין לעבודה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה