מה שהתחיל כיוזמה של חמישה חברים הפך למחאה רחבה של בנות ובני נוער מעוטף עזה ובני נוער מרחבי  ישראל, שצעדו במשך ארבעה ימים מפתח בית הספר בשער הנגב וכעת הם עושים דרכם ליומו האחרון של המחאה השקטה בדרכם לירושלים, כדי לשנות את המציאות בה הם חיים .

מציאות של 17 שנה בה מה שהם מכירים זה  טרור קאסמים, שריפות התפרעויות ומנהרות. ה7 חודשים האחרונים היו מאוד קשים והם מאוכזבים מדרכי הפעולה של הנהגת המדינה, ולכן רוצים לפנות אל העם שיתעורר ויבין שזו לא הדרך ונדרש שינוי, הם מבקשים להכיר בכך  שהדרום הוא חלק ממדינת ישראל.

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה הנבחר של שער הנגב: "אני מברך את הנוער המדהים של שער הנגב, על מחאה אותנטית בלי פוליטיקה או דיבורים מיותרים. נערים ונערות מצויינים שצועדים לירושלים למען הבית שלהם, למען הבית שלנו. מועצה אזורית שער הנגב עומדת כמובן לצידם ומסייעת ככל האפשר לצועדים ולקהילות ביישובים שיצטרפו היום לעצרת. מעבר לכך, הרבה חברות ואנשים טובים בחרו לתרום ולתמוך בהתארגנות הזו.

יש מי שדאג לארוחה, יש שדאגו למקלחת חמה, יש מי שתרם הגברה ויש גם המון אנשים שפשוט הגיעו לחזק. מהעיר והקיבוץ, ילדים ומבוגרים, בלי כיפה ועם כיפה- בצעדה אחת, עם המון רוח נעורים ועזרה הדדית, הצליחו בני ובנות הנוער של שער הנגב לאחד מאחוריהם מדינה שלמה.

אחרי מסע של חמישה ימים, יעמדו היום על הבמה מול כנסת ישראל וידרשו- "תנו לגדול בשקט" אני אהיה שם איתם בלב מלא גאווה! בואו איתי!"

צפו בסרטון יציאה של הבוקר ממבוא ביתר :.

צעדת נוער העוטף לירושליםצעדת נוער העוטף לירושלים