תושבי ניצן במחאה על סגירת כביש הגישה ליישובבמשך חודשיים כביש הגישה ליישוב ניצן נחסם לתנועה בשל עבודות הרכבת המתקיימות. ב15.4 הכביש גישה כבר היה אמור להיפתח אך לא נפתח. הערב וגם אמש תושבי היישוב יצאו למחאה וחסמו את כביש 4. "נמצה כל דרך אפשרית לגיטימית להסרת המצור מעל היישוב", מסר ראש המועצה חוף אשקלון איתמר רביבו

התושבים חוסמים את הכביש

הערב (שלישי) סמוך לפסי הרכבת בניצנים, מתקיימת מחאה בהשתתפות כמה עשרות מפגינים על רקע העבודות במקום. המפגינים משבשים לסירוגין את תנועה הרכבות וכן את התנועה בכביש 4 לכיוון דרום מצומת בית עזרא. כוחות המשטרה במקום, פועלים להשבת הסדר הציבורי והתנועה.

אמש במהלך המחאה חסמו התושבים את צומת ניצנים וגרמו לשיבושי תנועה והיווצרות עומסי תנועה בכביש 4.  במקביל הם הפגינו על פסי הרכבת וגרמו להפסקת תנועת הרכבות בין תחנת אשדוד לתחנת אשקלון.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו אמר "אנו דורשים להסיר את המצור מעל היישוב ניצן""פעם אחת ניתקו וגירשו את המפונים מבתיהם וכעת מנתקים אותם מהגישה אל בתיהם.

משרד התחבורה התחייב לפתוח את מעבר ניצן לאחר 60 ימים לצורכי עבודות על המסילה. 60 ימים חלפו והמעבר עדיין סגור. לא ניתן שיוליכו אותנו שולל פעם נוספת. נמצה כל דרך אפשרית לגיטימית להסרת המצור מעל היישוב".

המפגש המדובר נסגר ה על פי הנחיות הממונה על התעבורה, לאחר שהושלם גשר המהווה הפרדה מפלסית חלופית בקרבת המפגש, המאפשרת את סגירתו תוך שמירה על בטיחות כלל משתמשי הדרך וכן שיפור השירות הרכבתי.

היה מדובר בסגירת המפגש עד לאמצע חודש אפריל, לצורך עבודות חשמול המסילות. בנתיבי ישראל מסרו שהם היו חייבים לבצע את סגירת הצומת על מנת לאפשר את חשמול המסילה, וגורם בנתיבי ישראל מתח גם הוא ביקורת על החלטתה של רגב שלמעשה שיבשה את סדר העבודות במקום. התאריך היעד עבר ועדיין כביש הגישה נותר סגור

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה