תושב מושב מבטחים שבעוטף עזה, הורשע בקיום סחר עם ארגון חמאסבית משפט המחוזי בבאר שבע הרשיע השבוע את מיכאל פרץ, תושב מושב מבטחים שבעוטף עזה, בקיום סחר עם ארגון חמאס – אותו הארגון שאחראי, במישרין ועקיפין לשיגור רקטות רבות, לעבר העוטף וישוב מבטחים.

.
פרץ הורשע בכך שפרץ סייע להבריח לעזה, "ללא תיאום וללא היתר, סחורה שהעברתה לעזה הייתה טעונה תיאום או היתר, במטרה לפקח על העברות סחורה לעזה ולמנוע הכנסת ציוד העלול לסייע לארגון חמאס במלחמתו בישראל. לטענת התביעה, ידע פרץ כי אחד הסוחרים העזתיים מעביר את הסחורה שסופקה לחמאס ואף הוזהר בנוגע לכך, ובכל זאת לא נרתע מלהמשיך לסחור עמו, תוך שימוש בדרכי עקיפין, הסוואה והערמה".
מיכאל פרץ זוכה ממספר סעיפים בכתב האישום החמור, ומעבירת סיוע לאויב במלחמה, אך גם ללא סעיף זה נותר פסק הדין חמור ביותר. שפירט כיצד פרץ סחר במוצרים שמצריכים אישור עם סוחרים מרצועת עזה – גם לאחר שהוזהר כי הסחורות אותם הוא מבריח לרצועה מועברות לאנשי ארגון הטרור. 
בית המשפט המחוזי מתח על הנאשם ביקורת קשה ונוקבת על דרך התנהלותו. במסגרת זאת, הורשע מיכאל פרץ בביצוע עבירות רבות של מגע עם סוכן חוץ, איסור פעולה ברכוש טרור, קשירת קשר לפשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות של הלבנת הון והונאת נושים. 
נגד פרץ התנהלה גם תביעה אזרחית. בחודש פברואר השנה, בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל את עמדת המדינה וקבע כי על מיכאל פרץ, לשלם לרשויות המס מלוא שומות המס והקנסות שהוטלו עליו בגין העלמת עסקאות בסכומים של כ-8 מיליון שקל.
כתב האישום נגד פרץ הוגש במרץ 2015, ייחס לו פעילות סחר אסורה עם גורמי טרור, ונעשתה באמצעות העסק של אביו במושב מבטחים, תוך הסתרת הנכסים השונים שהיו בבעלותו ותוך שימוש באנשי קש, ושעה שהוכרז לבקשתו כפושט רגל ובמטרה לחמוק מנושים, גרף לכיסו רווחים בהיקף של מיליוני שקלים. בשל חומרת העבירות נגדו, המדינה, באמצעות יחידת החילוט באפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי, חילטה מנכסיו של פרץ בסכום של כ-6.5 מיליון שקלים. כמו כן, פרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בשם רשות מקרקעי ישראל, הגישה נגד פרץ תביעה אזרחית בגין שימושים בלתי חוקיים שביצע יחד עם אשתו והוריו במשקים חקלאיים למטרות תעשייה ואחסנת סחורות, שהועברו בין היתר לגורמי טרור בעזה. 
בנוסף, במסגרת החקירה המשטרתית, נערכה לפרץ ביקורת בספרי החשבונות של העסק, ומנהל מע"מ באר שבע קבע כי עליו לשלם כפל מס בגין הוצאת וניכוי חשבוניות פיקטיביות בסכומים נכבדים, לאחר שנמצא כי הוציא וניכה חשבוניות מס שלא כדין, כאשר בחלק מהעסקאות כלל לא היה צד לעסקה. כמו כן, נערכה לו שומת עסקאות בגין הובלות שלא דיווח עליהן למנהל בסכומים של מיליוני שקלים, וכן נפסלו פנקסי חשבוניות והוטלו על פרץ קנסות.

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה