מערב שישי נורו 4 רקטות לעבר שטח ישראל וסוכל ניסיון חדירה של מספר מחבלים לשטח ישראל. לא היו נפגעים בצד הישראלי.

ניסיון החדירה במוצאי השבת התרחש בצל ירי הרקטות לעבר שדרות, ועל פי הערכות, מדובר בניסיון הטעיה של המחבלים.

תצפיתניות של צה"ל זיהו את החוליה החמושה שיגרו למקום כוחות גדולים של צבא. החיילים ביצעו ירי מדויק לעבר החוליה, ובאמצעות סיוע אווירי הצליחו לסכל את האיום. על פי הדיווחים הפלסטינים, לפחות 3 מחבלים חוסלו באירוע.

בחמאס מסרו בבוקר שבת כי "התקיפות של ישראל בעזה הן מסר להסלמה ותוקפנות - שמטרתה להסיט את תשומת הלב מהמעשים האמיצים בגדה שבילבלו את ישראל והעמיקו את משבריה הפנימיים". בחמאס הוסיפו כי "ההתנגדות לא תסכים שעזה תהפוך לכלי לייצוא המשברים הללו".

פצצות תאורה בעוטף

נסיון חדירת המחבלים מהרצועה זוהה לאחר ירי רקטות לעבר ישראל בהם נשמעה  אזעקת צבע אדום בעיר שדרות ובקיבוצים אור הנר, ניר עם, ארז, גבים וביישוב איבים, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורט על-ידי לוחמי "כיפת ברזל".

מדוברות שער הנגב נמסר : אזעקות שהופעלו בשער הנגב. לא אותרו נפילות במרחב שער הנגב. רסיסים נפלו מעל ישוב, אין נפגעים בגוף. 

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב בתגובה לירי על ישובי המועצה בסוף השבוע: "שוב אנחנו מוצאים את עצמנו במרחבים מוגנים ושוב, עולם כמנהגו נוהג. סוף השבוע האחרון הוכיח באופן שאינו משתמע לשתי פנים שמדיניות ההכלה נכשלה כישלון חרוץ. המשוואה חייבת להשתנות. החוסן שלנו הוא לא צ'ק פתוח ולא אסכים שזאת תהיה המציאות שלנו. אני דורש מהמשלה להפסיק לאלתר את שגרת החירום הזו. ככה אי אפשר להמשיך". 

גם בליל שבת נשמעו שלוש אזעקות בשדרות וביישובי המועצה האזורית שער הנגב, וצה"ל הודיע כי זוהה שיגור אחד מכיוון רצועת עזה, ככל הנראה של רקטה, ולוחמי מערכת "כיפת ברזל" ביצעו יירוט מוצלח. בתגובה תקף צה"ל ברצועת עזה בשבת לפנות בוקר.

בשלב זה אין הנחיות מיוחדות לתושבים , יישובניק נט ימשיך לעדכן על ההתרחשות באזורינו .

במשטרה מזכירים בכל מקרה של אזעקה, יש להכנס למרחב מוגן בהתאם להנחיות פיקוד העורף. יש לדווח למשטרת ישראל בטלפון 100 על כל פריט חשוד, ויש להתרחק מחלקי יירוט ופרטי אמל״ח עד סיום טיפול חבלני משטרת ישראל ולהימנע מסיכון מיותר.