בסביבות השעה 02:00 בלילה פתח המחבל באש לעבר כוח צה"ל. לאחר מכן הסתתר בקרבת הגדר,  כמה עשרות מטרים ממנה - במרחב שבין כיסופים לחאן יונס. הוא אותר ונורה למוות כשעה לכל הפחות לאחר שחדר וירה לעבר הלוחמים.

דובר צה"ל נמסר : במהלך הלילה, לוחמי צה"ל זיהו חשוד מתקרב לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. בעקבות הזיהוי במערכות הוקפצו כוחות לאזור והוכרזה כוננות. לאחר שחצה את גדר המערכת לשטח ישראל ביצע המחבל ירי לעבר הלוחמים.

צילום דובר צה"ל

הלוחמים איתרו את המחבל ופתחו באש לעברו. המחבל נהרג מירי כוחות צה"ל. כמו כן, עמדת חמאס הותקפה על ידי טנק במהלך האירוע. במהלך האירוע נחסמו מספר צירים וכוחות תגבור נוספים אבטחו את הישובים הסמוכים.

כלל האירוע התרחש במרחב הגבול. באירוע נפצע קצין צה"ל באורח בינוני ושני לוחמים נוספים נפצעו באורח קל, מירי שבוצע לעברם על ידי המחבל. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. הודעה נמסרה למשפחתם.

צילום דובר צה"ל

דובר צה"ל, תא''ל רונן מנליס התייחס הבוקר לתקרית ואמר כי ''תחקור האירוע עוד לא מלא"לדבריו, התקרית החלה סביבות 02:00 בלילה עם זיהוי תצפיתניות בגזרת גדוד כיסופים כי חשוד מתקרב לעבר הגדר מאזור הפלסטיני שמול כיסופים. הפעולה הוכרזה כ'פרש טורקי', חדירה, שגרתית שמתרחשת כמה פעמים ביום.

ראש המועצה אשכול, גדי ירקוני בהודעה לתושבים:

"תושבים יקרים, הלילה כוח צה״ל זיהה חשוד שחצה את גדר המערכת. כוחות הוקפצו למקום והתפתחו חילופי אש, במהלכם חוסל החשוד החמוש ושלושה חיילי צה״ל נפצעו. המועצה עודכנה לגבי האירוע והוכרזה כוננות בשני ישובים הסמוכים לאירוע. חיילים אבטחו את הישובים הסמוכים והתושבים הונחו להישאר בבתים. עם סיום האירוע לפנות בוקר, הוסרו ההנחיות בישובים. במשך כל האירוע הייתי בקשר ישיר עם מפקד האוגדה ואנחנו ממשיכים לעקוב.

אין שינוי בהנחיות. אנו מבקשים להודות לכוחות צה״ל על התגובה המהירה ועל פעילות ההגנה עלינו ומאחלים החלמה מהירה לחיילינו שנפצעו בתקרית. אני מחזק את תושבי הישובים הסמוכים שהושפעו מהאירוע ועברו לילה לא שקט. המועצה בקשר עם ההנהגות הישוביות וערוכה לתת מענה ככל שיהיה צורך. מאחל בוקר טוב ושקט"