120 סייעות הפגינו מול בניין המועצה האזורית באר טוביה על פגיעה בתנאי עבודתםעשרות סייעות העובדות בבתי הספר ובגני המועצה הגיעו היום (שלישי) בשעות הצהריים להפגין מול בנייני המועצה האזורית באר טוביה, בטענה כי המועצה פוגעת בשכרם ובתנאי העבודה ואינה מכבדת הסכמים קיימים, ובדרישה לשנות את הדרך בה המועצה פועלת

בשעות הצהריים התקיימה הפגנת מחאה של סיעות הגנים ובתי הספר וחלק מאבות הבית .

הסייעות החליטו למחות על היחס אליהן מצד המועצה, על פגיעה בתנאי העבודה שלהם לפני ובמהלך תקופת הקורונה.

צילום ועד העובדים

מיו"ר ועד העובדים מיכה אוזן נמסר " כ120 עובדים הגיעו למחות מול בניין המועצה עקב פגיעה בכבודם של הסייעות. 

מדובר בהשפלה של הסיעות, פגיעה בשכ,ר איומים מילוליים, אי כיבוד הסכמים, אי תשלום נסיעות מלא, זלזול, הבטחה של ראש המועצה אישית להכנס את כולם לעובדי מועצה ולא עמותה, העברת סיעות באמצע שנה לגנים אחרים  כשאר מדובר בשורה של איומים שאם סייעת לא מסרבת היא מפוטרת .

הפגנת הסייעות צילום ועד העובדים

עוד הוסיף " בקשה לסיעת אשר מתקבלת בסירוב ישר נשלחת לשימוע.המועצה לא טורחת לשתף את הוועד בכלל לא  בהחלטות על עובדים . הם לא משלמים תמיד ימי מחלה ,בקיצור לא סופרים אותם והכל באיומים והשפלה וזלזול שלטון פחד כל מה שאנחנו מבינים אם כניסתו של ראש המועצה לפני שנתיים הסיעות סומנו, היו הסכמים עם ראש המועצה הקודם מזה שנים רבות וראש המועצה הנוכחי לא מכבד את ההסכמים". 

"לפני הבחירות הבטיח לנו קובי אביבי להכניס את הסייעות שעובדות דרך עמותה, למועצה. קובי שלח לנו את המצע שלו בנושא החינוך, שלח לנו תכנית מפורטת ומכתב אישי לכל סייעת שהוא מתחייב שסייעת תהפוך לעובדת מועצה ותהיה שווה לכולן. הוא הבטיח ולא קיים״, אמרה  אחת ממארגנות המחאה העובדת כסייעת בבית ספר.

ועד העובדים

תגובת המועצה האזורית באר טוביה: "המועצה מכבדת ומוקירה את הסייעות על עבודתן המסורה והמקצועית בחינוך ילדי המועצה. הטענות על פגיעה בכבודן, זלזול ואיומים מופרכות ומוכוונת מטרה. המועצה כרשות איתנה, מעסיקה יותר סייעות מהנדרש בתקן של משרד החינוך על חשבונה ומתוך כוונה להקל על הסייעות והגננות. לא קיים גן שלא שובצו אליו 2 סייעות ואף 3 סייעות.

הטענה על ביצוע שימועים ללא שיתוף הוועד איננה נכונה, היות ואם מתקיים שימוע ועד העובדים מקבל עותק מהזימון, ובכל זימון מצוין, לא רק לסייעות, שהמוזמן רשאי להזמין את כל מי שחפץ בו לשימוע. המועצה כרשות איתנה פועלת על פי חוק ומשלמת החזר הוצאות נסיעות בהתאם לדין.

כמו כן, שיבוץ סייעות נעשה בהתאם לצורך ובאחריות מנהלת מדור גנים. ראש המועצה, קובי אביבי, הזמין בשבוע החולף את נציגת וועד העובדים לפגישה בלשכתו, על מנת לתת מענה בסוגיית הסייעות, אך זו מיאנה להגיע. אנו תקווה כי תתואם הפגישה מחדש, בתקווה לשיח פתוח ועם רצון טוב של כל הגורמים.

המועצה האזורית באר טוביה תמשיך לפעול למען הסייעות בגנים ובבתי הספר תוך שמירה על זכויות העובדים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה