בזמן שכולם חזרו לשגרה , תושבי גיאה נמצאים במאבק, מול המועצה האזורית חוף אשקלון. התושבים מבקשים שילדיהם ילמדו קרוב לבית, בקשה הגיונית וכפופה לחוזר מנכ"ל משרד החינוך, אך במועצה ממשיכים לטעון שבית ספר ניצן הוא המיטבי עבורם. 

לומדים במושב

בשעה שהמאבק נמשך מצאו התושבים אלטרנטיבה חדשה להעשיר את ילדיהם. 

הם הכינו תוכנית התארגנות, בסיוע מתנדבים והורים  לימי השביתה, "אנחנו רק בית ספר קרוב למקום המגורים – שקיים, ויש מקום וזה אפשרי!" ציינו בוועד. 

מדובר על 120 ילדים אשר שובתים, בעקבות החלטת ראש המועצה להעבירם לבית הספר המרוחק 40 דק' נסיעה בניצן - כך דיווחנו ביישובניק נט בימים האחרונים. 

מערכת בית ספר גיאה

מהמועצה האזורית חוף אשקלון נמסר בתגובה: "במסגרת הסתכלות מערכתית בתוכנית אב לעשר שנים, קבע הצוות המקצועי, בהובלת ראש המועצה יאיר פרג'ון, כי מושב גיאה ישוב לאזור הרישום המקורי – לבית ספר ניצן רחב הידיים והאיכותי. יודגש כי ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך, גב' יפית בוכריס,  קיימו עשרות מפגשים עם ההורים כדי להסביר ולשכנע אותם בהחלטה. המועצה מקבלת בצער את החלטת ההורים לשבות, ואגב כך להשבית את שמחת הראשוניות של תלמידי כיתות א' ופתיחת השנה בכלל. המועצה, יחד עם בית הספר ניצן והנהגת ההורים של גיאה, נכונים לקיים תוכנית קבלת פנים  מיוחדת לילדי גיאה ליום הראשון ללימודים. כמו תמיד, אנו נכונים לתת שירות מיטבי לילדי גיאה".