בבתי ספר ברחבי הארץ הורים פירסמו תגובות זועמות בהכרה  ובציון יום למורשת השר,אחד ההורים פרסם בפייסבוק " ה'מורשת' האותנטית של רחבעם זאבי היא אידיאולוגיה של גזענות וטיהור אתני; גירוש המוני של פלסטינים. בנוסף כוללת מורשתו קשרי ידידות עם רוצחים מורשעים, ולפי עדויות רבות, חלקן הופיעו בתכנית 'עובדה', גם חיסול שבויים, אונס חיילות שהיו תחת פיקודו, והטרדה מינית של נשים רבות נוספות".

לעומתם ראשי המועצות באזור עוטף עזה חושבים אחרת ,יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, טוען שיש חשיבות  רבה להנצחתה של מורשת רחבעם זאבי: "אני לא צריך להרחיב על המורשת של גנדי - איש פלמ"ח, איש צבא ולאחר מכן איש פוליטי ושר שלצערנו בסופו של דבר נרצח. רחבעם זאבי היה אדם עתיר זכויות בארץ הזאת והוא שר שנרצח בתפקידו, והממשלה החליטה על מה שהחליטה לא בכדי". 

פרג'ון הוסיף כי הכפשת שמו של זאבי לאחר מותו אינה במקום:  "ברגע שאזרחים מפסיקים לכבד את החלטת הממשלה זה תחילתו של כאוס, מי שמחליט שהוא לא רוצה לכבד במינימום את החלטת הממשלה בעניין יום מורשת גנדי אז הוא בגדר מורד. זה על גבול האנרכיזם, ואנרכיזם מוביל בסופו של דבר לפירוק החברה. אחר כך משרבבים כל מיני סיפורים כשלא נעשה בכלל משפט. אני חושב שזאת עזות מצח. זה כמו שאנחנו נעשה עכשיו דיון משפטי על יוסף בן מתתיהו שלא טוב שכתב מה שכתב, הבן אדם לא קיים ולא יכול להגן על עצמו". 

השר רחבעם זאבי


אלון שוסטר, ראש המועצה אזורית שער הנגב, טוען כי "גנדי צדק בעובדות הטכניות, ובאמת קיבלנו רקטות. אך עדיין היו בתוך רצועת עזה מתיישבים יהודים ואנשי צבא שהיו מאוימים באופן ישיר וקשה יותר. כשאני בוחן היום את מה שאני משלם ואני בוחן איך התמודדנו עם האיום הזה, ואני יודע איך נראית מדינת ישראל בלי הנטל של 2 מיליון תושבים אני אומר שעשינו מהלך נכון". 

 שוסטר התייחס גם לעניין המורשת וציין כי "גנדי הוא אדם עם פנים רבות יש בו את הפלמ"חניק והחברמן ויחד עם זה גם צדדים של קשרים עם עולם תחתון ונושא של הטרדות מיניות שלא נחקרו. יש לו חבילה מאוד מיוחדת ואצל חלק מהאנשים שנויה במחלוקת. אך כמו שאני לא נבהל מדיון בתוך מערכת החינוך על 'שוברים שתיקה' אני גם לא נבהל מעמדות מהצד האחר של המפה הפוליטית, גם אם הן  קיצוניות. אני חושב קודם כל שהגדרות ממלכתיות הן ממלכתיות ואנו צריכים להיות מסוגלים להתמודד עם עמדות שהן לא נוחות ומאתגרות. זה חשוב לרוח הפלורליסטית והדמוקרטית".