על פי הצעת החוק אשר עלול להיכנס לתוקףבחודש ינואר 2018 , יוטל מיסוי על ההכנסות של קק"ל או שחלק ניכר מרווחיה יועברו למדינה, מה שיוביל לפגיעה בפעילויות שונות של הארגון קרן קיימת לישראל ובייחוד לפעילות התיירותית של תושבי הדרום בפרט החוק עלול להקשות רבות את תפקודה של קרן קיימת בכל הפעילויות בהן עסקה עד כה. 

מדוע  ניכרת חשיבות רבה בביטול החוק?

רוב ההפעילויות החינוכיות של קק"ל שנערכו לאחרונה במועצה האזורית חוף אשקלון, כללו "יום ניקיון בין לאומי" עם מאות תלמידים בניקוי חופי ניצנים וזיקים,

"פעילות העפלה" לציון 70 שנה לאניית המעפילים "שושנה" ועוד.

במסגרת ההגשמה הציונית וההתיישבות, קק"ל סייעה לא מעט ליישובי עוטף עזה, החל מהקמת מאגרי מים, פיתוח התשתיות ועד הרחבות בישובים. בקיץ למשל, נחנך במושב נתיב העשרה שלב "הרחבה ב'" בשיתוף קק"ל.  בתחום פיתוח התיירות, קק"ל הקים בין היתר "סינגלים" (שבילי אופניים לרוכבים). אבל הפרויקט העתידי שאמור לקום כולו במימון קק"ל הוא אתר הזיכרון הגדול ביותר לחללי צוק איתן= שיפוץ ושדרוג האמפי תיאטרון הישן בגברעם.

יור קק"ל דני עטר וראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון

יאיר פרג'ון כתב לראש הממשלה : 

"כראש מועצה אזורית בדרום הארץ, שמרבית היישובים הם יישובי עוטף עזה, הנמצאים סמוך לגבול וכמי שנעזרים רבות בתמיכה של קרן קיימת לישראל, יש בנו חשש כבד מהשינוי המסתמן בתפקוד קק"ל, לה חשיבות רבה בפיתוח ואיכות חיי תושבינו".

"רבות נכתב ונאמר לאורך השנים על זכויותיה האדירות של קרן קיימת לישראל בפעילויותיה למימוש הציונות והגשמתה בהתיישבות בארץ ישראל והמשכה ביתר שאת אחרי כינונה של מדינת ישראל בכל חלקי הארץ", כתב פרג'ון במכתבו. בהמשך, הסביר כי קרן קיימת לישראל ידעה להתאים עצמה לצרכים ביישובי עוטף עזה וגם בימי ההסלמה במרחב עוטף עזה, "נציגי קרן קיימת הגיעו לשטח וסייעו במגוון עשייה רחב, הצבת מאות מגוניות, עם מינימום בירוקרטיה וכן פעילויות ענפות בתחומי החינוך הבלתי פורמאלי שהיוו אבן שואבת לגיוס משמעותי לצה"ל".

את המכתב סיכם ראש המועצה פרג'ון במילים: "מכובדי ראש הממשלה, אני קורא לך להשהות את חקיקת חוק קרן קיימת לישראל ולאפשר לקרן להמשיך את פעילויותיה הברוכות – בהתיישבות ובתחומי החיים האחרים- לרווחתם של תושבי ישראל ובפרט עוטף עזה".

צילום :דובורת חוף אשקלון