ברבדים החלה חברת אמפא ישראל בבניית השלב השני של פרויקט שכונת ההרחבה, במסגרתו ייבנו עוד 22 בתים שיתווספו ל-28 שכבר נבנו בשלב הראשון. שטח הבתים ינוע בין 160 ל-250 מ"ר. כולם נבנו במסגרת מיזם "הקו הכחול", שבו הרוכשים החדשים מתקבלים בסוף התהליך לחברות בקיבוץ.

קהילה מגוונת וחזקה. הנחת אבן הפינה ברבדים, צילום: יח"צ

הבתים שהוצעו למכירה בשלב ב' נמכרו בתוך ימים. התמהיל שלהם כולל בין חמישה לשישה חדרים, כשחלק מהם תוכננו כבית צומח. משמעות הדבר שמדובר בבית שמערכות הפנים שלו הותאמו להרחבת המשפחה בעתיד בהתאם ליכולותיה הכלכליות ולתוספת הנפשות.

שלב ב' הושק בטקס הנחת אבן פינה בנוכחות אלי אגם, מנכ"ל אמפא ישראל, הראל שפרעם, יו"ר הקהילה ברבדים ו-22 המשפחות שיגורו במקום. על תכנון הפרויקט הופקד האדריכל אבי שטרנפלד ועל הבנייה אחראי הקבלן המבצע נפתלי ניסן ובניו.

"מעבר לטקסיות של הנחת אבן הפינה, יש בינינו לבין המשפחות הנקלטות והקיבוץ מחויבות רגשית", תיאר אגם, "אני מברך על תחילת עבודות הבניה של שלב ב'. מבחינתנו, כחברה שבנתה את שלב א' של הפרויקט, מדובר בהמשך טבעי של שיתוף פעולה עם הקיבוץ. נוצר כאן קשר חזק עם חברי הקהילה ואנחנו מאוד גאים להיות חלק מהפרויקט הזה".

"התחלה של בניית שלב ב' בפרויקט מסמלת עבורנו חזרה לתוכנית הצמיחה הדמוגרפית של הקיבוץ וחזרה לקליטת משפחות חדשות", הוסיף שפרעם, "צמיחה זו מאפשרת לנו להיות קהילה מגוונת וחזקה ואנחנו שמחים על הצטרפות החברים החדשים. אני מודה לחברת אמפא ישראל על שיתוף הפעולה המוצלח עם הקיבוץ, ומאחל בהצלחה למשפחות החדשות שבונות את בתיהן".