קיבוץ נחל עוז שבמועצה האזורית שער הנגב ממשיך להתפתח. במטרה לקלוט משפחות חדשות הקימו בקיבוץ שכונה חדשה הכוללת 43 יחידות דיור ומחולקת לשני שלבים. שלב א' המכיל 17 מגרשים בוצע וכעת מתחילים עובדי קק"ל לעבוד על הכשרת הקרקע בשלב ב', המכיל 26 מגרשים. לאחר סיום שלב ההכשרה יוכלו בקיבוץ להתחיל את תהליך הבנייה המתוכנן לקיץ הקרוב.

ירון אוחיון-צילום קקל

לרגל תחילת העבודות, התקיים בשבוע שעבר טקס הנחת אבן פינה שבו נכחו בין היתר גם ירון אוחיון מנהל המינהל לפיתוח קרקע בקק"ל ואלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שער הנגב, שבשטחה נמצא קיבוץ נחל עוז.

 ירון אוחיון, מנהל מינהל פיתוח קרקע בקק"ל: "מתרגש להיות כאן כנציג קק"ל ושמח מאד שנפל בחלקי לעזור לתושבי עוטף עזה. לגור בנחל עוז זה לא דבר מובן מאליו ולכן החלטנו בקק"ל לעזור בעבודות עפר ובכך לחסוך לזוגות הצעירים כ 60 אלף ש"ח למגרש. אנו מאמינים בקק"ל שכדי שקיבוץ יוכל להתקיים הוא חייב משפחות צעירות שימשיכו לבנות, לעבוד ולתת חיים למקום.  דור ההמשך הוא העתיד ואנו בקק"ל שמחים להיות חלק מזה. מסיבה זו החלטנו על שיתוף הפעולה עם משרד הבינוי והשיכון ועל הרחבת השכונות בפריפריה".

אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שער הנגב: "לאחרונה ציינו 70 שנה להכרזת האום על הקמת מדינה יהודית. בעיני האירוע היום הוא החלק השני של אותה החלטה היסטורית. בניית הארץ, בעצמנו ובשבילנו. הכרזה שאומרת- אנחנו כאן. אנו עדים היום לנס מעשה ידי אדם. אני מודה לקק"ל על השותפות הגדולה ועל התמיכה. אנו מחכים ליום שהוא בניה בנחל עוז לא תהיה מיוחדת אלא תהיה עובדה העומדת בפני עצמה, מוכחת וגאה".