את פרויקט הקמת האתר מובילים בשיתוף פעולה ועד ההורים השכולים, קק"ל, ארגון יד לבנים והמועצה האזורית חוף אשקלון. בדיונים מקדימים שנערכו בין הגורמים הוחלט שבמקום יתקיימו בעיקר פעילויות משמחות, כגון מופעים, והוא ישמש נקודת יציאה לטיולים במרחבים באזור ואתר התכנסות לפיקניקים משפחתיים.

 

השבוע הגיעו לאתר עשרות משפחות שכולות כדי לראות אותו במו עיניהן ולשמוע את דבריהם של יוזמי הפרויקט. אלי בן־שם, יו"ר ארגון יד לבנים, סיפר שהיו לא מעט התלבטויות לגבי אופיו של האתר, ולבסוף נקבע כי יהיה זה "מקום שמח ומזמין, שלא יהיה בו עצב, אלא מקום כינוס למשפחות שדרך הבילוי שלהן יונצח זכר הלוחמים, ובעיקר יהיה נגיש לנכים הרבים מהמבצע." 

 

אורית חי, יו"ר ועד ההורים השכולים של צוק איתן ואמו של עומר חי ז"ל, שרתמה גורמים רבים לפרויקט, סיפרה כי ההחלטה על קביעת המקום התקבלה בעיקר בשל האזור הטובל בירוק, והרצון לקבוע את האתר קרוב לרצועת עזה, שבה נלחמו הבנים. "אנחנו רוצים שהמשפחות שיגיעו לפה ייהנו וגם יזכרו את הבנים היקרים שנפלו", אמרה.

 

 

ראש המועצה האזורית  חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר: "אתר הנצחה ייחודי זה יבוסס על מודל של דינמיות. שיקומו של התיאטרון יחדש את ימיו בפעילות תרבותית למגוון אוכלוסיות. דומני שאותר מקום בעל סגולות של הנצחה שיש בהן מידה של חיות מתמשכת".

 

 

מצ"ב תמונות. צילום: מ.א חוף אשקלון