חניכי המכינה עובדים באתר

מעוף-קק"ל, מחלקת החינוך של קרן קימת לישראל, בשיתוף אגף הייעור של נגב מערבי בקק"ל, הביאו השבוע את חניכי מכינת "יונתן" מקיבוץ עלומים לבאר מרווה ע"ש מרווה בביאן ז"ל. מרווה נפטרה מסרטן לפני כשלוש שנים. הוריה, רפי ואורית פנו לקק"ל בזמנו וביקשו מהם עזרה בהנצחתה. קק"ל נעתרה לבקשה והקימה בקיבוץ את "באר מרווה" לזכרה.

 

כעת, שלוש שנים מאוחר יותר, בקק"ל ממשיכים לדאוג לאתר והשבוע חניכי מכינת יונתן בקיבוץ הגיעו לבנות עמדת קומזיץ חדשה, מקומות ישיבה, לטפח ולנקות את האתר. לפני העבודות הגיע אביה של מרווה, רפי בביאן, וסיפר לחניכי המכינה את סיפור משפחתם הנוגע ללב. לאחר שסיימו את העבודות על הרחבת האתר, בה יוכלו לשבת וליהנות חברי הקיבוץ ואורחים נוספים, המשיכו חניכי המכינה לנס הרים לתרגיל ניווט ביער. למחרת פתחו החניכים את היום עם סדנת ODT (סדנת אאוט-דור) ומשם המשיכו לטיול בנחל קטלב.

 

לינור שאוליאן, רכזת מעוף-קק"ל, סיפרה כי: "חניכי המכינה התרגשו מהסיפור של רפי בביאן ומיד אחריו החלו לעבוד במרץ על פינת הקומזיץ. כולם עבדו יחד בשיתוף פעולה ושמחו לקחת חלק בפרויקט. מרווה חיה על פי תפיסתה: 'לחיות, לצחוק, לאהוב'. גם חניכי המכינה הבינו את המשמעות של המילים הללו ואני מקווה כי לקחו את תפיסת העולם הזו איתם לחייהם האישיים".