צילום היירוט בערב רביעי : צילום בטחון שדה

ערב שלישי של אזעקות בדרום - רקטה יורטה מעל שמי שדרות. מצה"ל נמסר כי מערכת כיפת ברזל יירטה שתי רקטות ששוגרו מרצועת עזה לעבר שטח הארץ. זמן קצר לאחר מכן התפוצצה רקטה נוספת בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, מבלי שנשמעה אזעקה מוקדמת.

שלושה בני אדם נפצעו באורח קל לאחר שנפלו במהלך ריצה במדרגות לעבר המרחב המוגן. שני נפגעי חרדה טופלו על ידי פרמדיקים של מד"א. כמה נפגעי חרדה אחרים פונו עצמאית למרכז חוסן בעיר.

אתמול נורתה רקטה לישובי חוף אשקלון והתפוצצה בשטח פתוח. לפני יומיים הייתה זו העיר אשקלון שהופעלה בה האזעקה העולה והיורדת. רקטה זו יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. בערב שבת התפוצצו שתי רקטות בעיר שדרות, אחת מהן אותרה רק למחרת לאחר שפגעה בגן ילדים בעיר. 

הרקע להסלמה האחרונה הוא הכרזת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שהכיר בירושלים כבירת ישראל. בנוסף, השבוע הותר לפרסום כי מנהרה התקפית נוספת שחצתה לתוך ישראל, אותרה בעוטף עזה. 

המצב הנוכחי נפיץ מאוד, וארגוני המחבלים מנסים כל העת להצית שוב עימות עם ישראל. היום אף הותר לפרסום כי נלכדה חוליית חמאס ביהודה ושומרון, שהתכוונה לבצע חטיפה של ישראלי. נראה כי גם בימים הקרובים ימשך טיפטוף הטילים מרצועת עזה לשטח ישראל, ולא מן הנמנע כי טווח הירי אף יגדל ויגיע לערים  ויישובים נוספים בדרום.