אזרחים רבים בשבועות האחרונים עסוקים במחאה כנגד הקמת תחנת כח בסמוך ליער פלוגות, מדובר בפגיעה ישירה של  סיכון חיילי הבסיס הסמוך, תושבי כרמי גת שעתידים לגור שם ,תושבי מושב שחר,  הקריה החרדית, והעיר קרית גת.

קבוצת המחאה הקימו דף בפייסבוק וכרזו: "אם בריאותכם ובריאות ילדכם חשובה לכם ואם גם אתם לא רוצים להתעורר בבוקר לנוף ארובות התחנה ולהיות חשופים לזיהום הרב, הצטרפו למאבק, הביעו את תמיכתם, בואו להפגין ולהשמיע את קולכם. אל תיהיו אדישים ואל תגידו: "לנו זה לא יקרה".

חברת מועצת קרית גת עו"ד אהובה נאור אמרה : "הקמת תחנת כוח בעיר קריית גת היא חזרה אחורה בזמן, שבו לא הערכנו את הטבע ואת היופי.קריית גת היא פנינה בחורש ירוק במרכז הארץ, הקמת תחנת כוח היא דריסה בוטה של היופי הזה, של האוויר הצח הזה שהצלחנו לשמר עד היום, ואנחנו עומדים להרוס את זה ואני משתמשת במילה אנחנו כמין אנושי, זו לא מלחמה של קריית גת והסביב לה- זו מלחמה שלנו בנו כמין אנושי שרוצה להרוס כל פינה יפה שהבורא העניק לנו בקלות דעת ומתוך חוסר התחשבות בקיים ובעתיד לבוא.

זוהי קריאה לכל אזרחי ישראל ולכל העוסקים בדבר, תעצרו את ההרס, תשנו את הגישה, יש לנו את הכוח לעשות זאת. השיקול הוא פשוט- נזק מול תועלת, הנזק יהיה גדול ורב שנים.
אני לא אומרת לא להתפתחות ולא לצורך, אני מבקשת איזון בין מה שהיה לפנינו וטוב לנו לבין הצורך בהתפתחות, ישנם מקומות שמיועדים להקמת תחנת כוח, המקום הנוכחי לא מתאים."


ביום שלישי 9.1.2018 בשעה 16:00 , תתקיים  מחאה נגד הקמת התחנה בצומת פלוגות, זהו מאבק חשוב למען תושבי האזור, להפגנה יגיעו חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית כדי להביע את תמיכתם.

לפרטים נוספים בפייסבוק "מאבק בתחנת הכח בצומת פלוגות" או בפלא 0526517948 , שרון.

מחאה