לנצח תישאר הלוחמת- אזכרתה של הדס מלכא ז"ל מיישוב גבעת עזרהערב (שני) התקיימה אזכרה מרגשת וכואבת לזכרה של לוחמת מג"ב הדס מלכא ז"ל במלאות 11 חודשים לנפילתה בעת מילוי תפקידה בפיגוע קשה בשער שכם. לאחר מכן תיפתח, עוד הערב תערוכה לזכרה בשם "לוחמת"

מותה של הדס מלכא ז"ל שנרצחה בדמי ימיה הותירו כאב ויגון, געגוע וחוסר השלמה בחייהם של בני משפחתה, מכריה, חבריה ובעיקר הערצה. הדס, שנפלה על הזכות שלנו לחיות בארץ ישראל, חיה ומסרה את חייה בהמשך למילותיה האלמותיות. 
חלפה כמעט שנה מאז הירצחה של הדס מלכא ז"ל
האזכרה של לוחמת מג''ב הדס מלכא ז"ל התקיימה בערב (שני) בחלקה הצבאית בבית העלמין באשדוד, במעמד שרת המשפטים ח"כ איילת שקד, ראש אמ"ש משטרת ישראל, ניצב גילה גזיאל ומפקד מג"ב דרום נצ"מ עימאד חסן שישאו דברים, משפחתה של הדס מלכא ז"ל, ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, מר דרור שור ראש המועצה האזורית באר טוביה, לוחמים, לוחמות וחברים. 
בני משפחתה של הדס מלכא
אבי אלברט חיים, חברה הטוב של הדס מהפלוגה, בדברים לזכרה של הדס: "בת הים הקטנה, אחת שרקמה חלומות לאחרים ונתנה תקווה למי שלא ידע כיצד לקום. אני בנוי אמונה עוד מילדות אך מסרב על לכתה של הדס. אלוהים, למה הדס, למה? מעולם לא ראיתי תמונה שלה שאין בה חיוך על פניה. תסתכלי על כולם כאן, זה היופי שדיברת עליו, אהבה, היופי והחברים. תודה על הכל, אני חוצץ את קולי אליך- את הדמות היפה בחיי".

אביה של הדס מלכא, דוד מלכא אמר:


איילת שקד, שרת המשפטים ספדה להדס: "הדס לוחמת אמיצה ואצילת נפש, ראי כמה את נוכחת כל העת בליבם של בני משפחתך חבריך עמיתיך ופקודיך. גם בפרק חייך הקצרים הותרת עוצמה רבה. בני המשפחה וידידים יקרים אוייבנו לא ירחיקו אותנו לא מירושלים, לא משדרות... יד מרצח בן עלווה גדעה בדמי ימיה. יהי זכרה של הדס גיברת ישראל ברוך". 
איילת שקד. צילום: חן בוקר
מילים רבות נאמרו ב-11 החודשים האחרונים על הדס. הייתה היא אישיות מרתקת, ששינתה תפיסת עולם והצטרפה לנשים מפוארות במורשת עמנו.
הדס גדלה על ערכי המולדת, הנתינה ואהבה, הפכה ללוחמת מלאת השראה וסחפה במילותיה וחיוכה שובה הלב רבים. היא השאירה להוריה צוואה מפוארת של הנצחה וזכרון בתערוכה על שמך. כל מה שהייתה בחייה ורגע לפני מותה- לוחמת. 

רוויה בלום ביצעה שיר שכתבה לכבודה של הדס ושרה לה אותו כשפניה אל עבר קברה, עם הגב אל הקהל, צמררה במילותיה ושירתה את הקהל שרובו ככולו הזיל דמעה.


לאחר האזכרה התכנסו בני המשפחה, החיילים והחברים בבית העם במרכז הכפרי 'עזר' לסעודת מצווה ופתיחת התערוכה "לוחמת".

במעמד האירוע נשאו נאומים מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, הרב חיים פינטו, רב העיר אשדוד ואביה של הדס ז"ל דוד מלכא. 
לאחר מכן  תערך התערוכה ע''י המפכ''ל ומפקד מג''ב בליווי בני המשפחה ואוצרות התערוכה ענבל מרילי ושרון ישראל מבית הספר לאומנויות שנקר.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה