צילום אדי ישראל

הצילומים הצילחו להגיע לאוסף שיוצג מחר (יום שני) בתערוכת "דרום שחור" שיצר הצלם אדי ישראל, תגיע ביוזמתו של ח"כ חיים ילין לתערוכה בכנסת ישראל ותוצג החל מהשעה 10:00 בבוקר.

בשעה 12:30 יתקיים בועדת החינוך דיון בנוגע להשפעת טרור העפיפונים ובלוני התבערה על ילדי עוטף עזה. תערוכה זו מורכבת מצילומים של צלמים מקצועיים שהגיעו לצלם לבקשתו של אדי ישראל, אשר קרא לכולם להגיע לאזורי השריפות בעוטף עזה ולצלם את האדמה רגע אחרי שנשרפה.

אדי ישראל:"לפני שבועיים קראתי ל"צו 8 לצלמים" שהפך לפרויקט הסברה גדול של צלמים מכל הארץ בעוטף עזה. תמונות הפרויקט זכו למאות אלפי שיתופים ברחבי הרשת בעולם כולו ותרמו להסברה הבינלאומית בישראל. התמונות יוצגו גם באו"ם ביום רביעי השבוע. כדי לקדם את הפרויקט הוקמה קבוצת פייסבוק יעודית לכך ששמה "דרום שחור פרוייקט הצילום הגדול" התמונות תויגו בהאשטאג

#דרוםשחור israelunderfire על מנת שכלי תקשורת יוכלו למשוך אותם מהרשת לפרסום. המטרה הייתה לתת הכרה עולמית לנזק של השריפות".

ח"כ ילין אמר: "אני רואה בחיבור של האדם לאדמה שהוא חי בה, קשר עמוק ושורשי. כמו כן, האמונה כי חלק חשוב מהחוסן של תושבי עוטף עזה והסביבה מבוסס על האפשרות לזעוק את הזעקה יחד, דרך העשייה והבעת הרגש. באמצעות הצילומים והתערוכה עצמה מצליחים תושבי עוטף עזה ותומכים רבים להעלות אל הדף את התחושות הפנימיות שלהם".

את האלבום תמונות המלא ניתן לראות בכתבה שפרסמנו ביום הצילומים