הערב (ו') משעות אחר הצהריים החלו להתקהל כ- 20,000 מתפרעים במספר מוקדים לאורך הגדר ברצועת עזה, המפגינים החלו להשליך מטענים ורימונים, מבעירים צמיגים ומיידים אבנים לעבר לוחמי צה"ל וגדר המערכת.

מתפרעים על הגדר

מדובר צה"ל נמסר "לוחמי צה״ל מגיבים באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש. כלי טיס של צה"ל ביצעו שתי תקיפות בצפון רצועת עזה בתגובה למספר רימונים ומטענים שהושלכו לעבר לוחמי צה"ל במהלך הפרות הסדר האלימות לאורך גדר המערכת".

מתפרעים על הגדר

" כוחות צה"ל זיהו עשרה חשודים שחצו את גדר המערכת מצפון רצועת עזה לשטח ישראל, זרקו רימונים בסמוך לגדר וחזרו מיד לשטח הרצועה. אין נפגעים לכוחותינו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, נפגש עם שר החוץ של גרמניה הייקו מאס, וציין "ישראל תפעל בתקיפות מול עזה על כל פעולה נגד תושבי הדרום וישראל".

צילום דובר צה"ל

בשעות הצהריים ערכו הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, ומפקד עוצבת "שועלי האש", תת-אלוף יהודה פוקס, הערכת מצב עם המפקדים בגבול רצועת עזה וסיירו בגזרה.

הרמטכ״ל הביע את הערכתו הרבה לכוחות הלוחמים ולמפקדים, שפועלים מידי יום אל מול אתגרי הבטחון ברצועת עזה ומאפשרים לתושבים לחיות את חייהם.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר "עברנו את חודש חגי תשרי בדיוק כפי שתכננו, ללא התלקחות ותוך גביית מחיר כבד מהמתפרעים בגבול עזה. 'אחרי החגים' הגיע. אני אומר לראשי חמאס: 'קחו את זה בחשבון'".