"אין זכות גדולה מזו - להיות מפקדת בצה"ל""בחרתי תפקיד שאני מרגישה שהוא משמעותי לחברה הישראלית גם מעבר לצבא" סגן מידבא פטריק תושבת הדרום מסכמת את השירות הצבאי בגאווה גדולה

סגן מידבא פטריק (22), תושבת הישוב הדרומי צופר, משרתת כקצינת החינוך של החטיבה המרחבית ״עציון״ קרוב לשנתיים ובשבוע הבא עתידה לסיים את תפקידה. מידבא נבחרה להיות מצטיינת נשיא. בקיץ האחרון הייתה מהראשונים שקפצו לזירת פיגוע הדריסה בצומת אלעזר. למידבא יש שלושה אחים, משפחתה עברה להתגורר בדרום הארץ בעקבות אהבתם לאזור וחיבורה של אימה כחקלאית. 

סגן מידבא פטריק צילום באדיבות דובר צה"ל

מדוע דווקא תחום החינוך מהיכן הזיקה לתחום? "בחרתי בתחום החינוך בצבא לאחר שהייתי במכינה קדם צבאית והבנתי שאני מעוניינת לשרת במקומות מגוונים מבחינת האוכלוסיה ולעשות תפקיד שאני מרגישה שהוא משמעותי לחברה הישראלית גם מעבר לצבא ולכן התמיינתי להיות משקית הו"ד והתקבלתי. לאחר שירות כמש"קית שמלמדת עברית בחרתי להיות קצינת חינוך". 

מה הדבר הכי משמעותי שחווית בשירות? "אחד הדברים הכי משמעותיים שחוויתי בשירות היה כאשר מג"ד מילואים שעבדתי איתו סיפר לי שלאחר פעילות שארגנו יחד בגוש עציון החיילים שלו "סוף סוף מבינים על מה הם מגנים". עבורי זו הייתה הנקודה שבה הבנתי באמת את משמעות התפקיד של קצינת החינוך בגזרה מבצעית". 

סגן מידבא מסכמת את השירות הצבאי אומרת: "אני מסכמת את השנתיים האחרונות בתחושת סיפוק ענקית. מהעבודה שלי, מהחברים שרכשתי לחיים ומהחיבור לחבל ארץ מעניין ומדהים" ומוסיפה על התוכניות לעתיד: "התכניות להמשך הן לעשות את שביל ישראל, מתחילתו ועד סופו. בנוסף, הגשתי מועמדות לכמה משלחות של התנדבות בחו"ל, אני גם מאוד רוצה להתחיל ללמוד באוניברסיטה בשנה הבאה". 

לסיכום מבהירה מידבא כי היא שמחה על השירות שעשתה ומסיימת אותו בגאווה גדולה: "עבורי ההחלטה להיות קצינה ולפקד ולחנוך מש"קיות הייתה הטובה ביותר שעשיתי, אין זכות גדולה מזו של להיות מפקדת בצה"ל". 

צילום באדיבות דובר צה"ל

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה