גאווה מקומית : ידעיה כהן,ממשואות יצחק סיים קורס קצינים אחוד מחיל השריוןביום חמישי, ה- 20.2.20, הסתיים קורס קצינים אחוד ה- 56 בו כל הצוערים מחטיבות החי"ר, הנדסה, שריון ותותחנים סיימו את קורס הקצינים. את הקורס היוקרתי הזה מסיימים בגאווה הקצינים הטריים שזה עתה סיימו תהליך הכשרה של כארבעה חודשים בו הוסמכו להוביל את הדור הבא, בינהם ידעיה כהן, תושב משואות יצחק

ידעיה מאז ומתמיד רצה שריון ואף התגייס עם חבר מהבית. הוא מאוד נהנה מהשירות שלו עד עכשיו ומרגיש תחושת מיצוי. תחילה בטירונות נפצע (קרע במיניסקוס) ולא יכל להמשיך לוחמה, הוא עלה לגדוד לתפקיד במודיעין, לבסוף  עשה ניתוח במטרה לחזור לשירות לאותו המקום שהתחיל בו ואף הצליח להעלות פרופיל, הוא חזר לפלוגה בתור לוחם עשה קורס כמומחה לטנקים.

הוא היה שנה בקבע כנגד בגדוד כי טענו שפספס את ההזדמנות לקצונה בגלל חריגות פז״ם ולאחר בקשות חוזרות שלו יצא חריג לקצונה.  מקווה להמשיך למפ.

הוא מספר על החינוך מהבית אשר דחף אותו לצאת לקצונה- משפחתו הינה שושלת של קצינים. אבא היה מג"ד בצבא. משפט שזכור לו עד היום היה של הקצין שלו בסוף אימון מתקדם והוא הקדיש לו משפט: ״אל תתן לעוצר לעצור אותך״ "הקצין שלי דרבן אותו והאמין בו מאוד לצאת".

דובר צה"ל

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה