פגשנו אותם לראשונה ביום שישי בחוות דויד שבשובה. כבר בחנייה, ראינו עמדת הסברה ממותגת של המועצה האזורית, שמטרתה הייתה להכווין את הבאים למוקדים השונים. כשהגענו לעמדה, הופתענו לראות בני נוער, שסיפרו לנו בהתלהבות רבה על האטרקציות השונות שמסתבר שנמצאות ממש בקרבת מקום.

"הכלניות פורחות בשיאן ורכב ספארי יוצא כל שעה עגולה כך שאתם יכולים להשאיר את הרכב כאן", המליצה לנו אחת הנערות המקומיות. כששאלתי את החבורה כמה זמן הם כבר עובדים פה, התבררה התמונה המלאה.

"אנחנו לא עובדים אלא מתנדבים", הסבירו החבורה במקהלה. יום שישי בצהריים, כל האזור מלא בדוכנים ואטרקציות ואתם פה בדוכן במקום לבלות, שאלתי.

מועצת נוער שדות נגב

"זו הזדמנות עבורינו", סיפר אחד הנערים. "במהלך כל השנה אנחנו כועסים ומאשימים את מי שלא גר כאן באי הבנת החיים שלנו, ועכשיו שכולם מגיעים לפה יש לנו הזדמנות לספר להם על המקום המדהים שאנו חיים בו וגם על המורכבויות של המצב הביטחוני.

"אני גאה בנוער שלנו", אומר תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, שמכיר היטב את פעילות הנוער ומודע היטב לפריסה שלהם ברחבי המוקדים השונים. "הם פה כי חשוב להם להיות חלק מהקהילה שלנו והתהליך שנעשה איתם במחלקת הילדים והנוער מביא אותם לעשייה גם במהלך "דרום אדום" וגם במהלך השנה שגם אותנו, המבוגרים, מרגשת כל פעם מחדש".

מועצת נוער שדות נגב

מועצת הנוער של שדות נגב נבחרת באופן דמוקרטי על ידי כלל הנוער במועצה ובמהלך הקדנציה שלהם הם בוחרים את המקומות והפרוייקטים בהם הם רוצים לקחת חלק. חביבה נחום, רכזת ההדרכה של מחלקת הילדים והנוער של שדות נגב, מספרת כי הנוער פועל בהתנדבות מלאה בהפעלת דוכנים, הסברה והכוונה במהלך פסטיבל "דרום אדום" ברחבי המועצה. המועצה מורכבת מ32 חבר'ה מקיבוצי ומושבי המועצה.

מועצת נוער שדות נגב

את מועצת הנוער מלוות אסנת ליפסון ומבשרת שחק, בנות שירות הפועלות מטעם "בת עמי" במחלקת הילדים והנוער של מועצה אזורית שדות נגב. "הפעילות של מועצת הנוער בדרום אדום היא חלק מתהליך שאנו עושים עם מועצת הנוער. הלב של הפעילות שלנו הוא הנוער, ובעזרת מועצת הנוער שמורכבת מכיתות ט'-יב' אנחנו מפעילים פעילויות רבות שבמרכזן ערך הנתינה לזולת ולחברה שבתפיסה שלנו כמועצה היא ערך עליו" מספרת ג'ולי פורת, מנהלת מחלקת ילדים ונוער.

מועצת נוער שדות נגב

כחלק מהפעילויות של מועצת הנוער ביום שישי הקרוב בנות השירות ומועצת הנוער יתאחדו יחד באירוע שבשיאו יופרחו בלוני משאלות ועפיפונים עם מסרים של אחדות ותקווה כדרך התמודדות וכמענה לבלוני התבערה ועפיפוני הנפץ ששינו את התפיסה החיובית של הבלונים והעפיפונים לילדי העוטף.

צילומים חביבה נחום