סיפורו המרגש של סא״ל מיכאל בסין מקיבוץ גברעם והמעבר לתפקיד החדשהקריירה הצבאית של סא״ל מיכאל בסין, מקיבוץ גברעם נקטעה כשנפצע קשה מאוד בתאונת דרכים, אך למרות הפציעה מיכאל החליט לחזור לשירות בצה"ל, וכעת הוא הולך לפקד על כלל הכשרות המפקדים בבה״ד 20 של חיל הטנ״א

סא״ל מיכאל בסין, בן 39 מקיבוץ גברעם שמועצה האזורית חוף אשקלון,  נשוי פלוס שלושה ילדים. סא״ל מיכאל בסין הוא מפקד גדוד הערבה- גדוד האחזקה האחראי בתחומו על כל מרחב הדרום, מקריית ההדרכה ומטה וכעת עובר לתקפדי חדש בשירות הצה"לי. 

מיכאל החל את שירותי הצבאי בחיל הטכנולוגיה והאחזקה כטכנאי בק״ש באוגדה 340. משם הוא יצא לקורס קצינים, שלאחריו שובץ בתפקיד ממח״ג- מפקד מחלקת חימוש גדודית בגדוד 82- חטיבה 7.

במהלך תפקיד זה נפצע מיכאל קשה מאוד בתאונת דרכים ובעקבות זאת השתחרר מצה״ל. לאחר חצי שנה כאזרח, חזר מיכאל לשירות, שבאותה תקופה החל מבצע ״חומת מגן״.

צילום דובר צה"ל

על הסיבה שגרמה לו לחזור לשירות בצה״ל למרות השחרור המוקדם מהצפוי והתאונה מספר מיכאל  ״אהבתי את הדרך, התחלתי משהו ולא השלמתי אותו״. 

בזמן מבצע ״חומת מגן״ חזר מיכאל לתפקיד קמב״ץ  חימוש אוגדה 720 (שהייתה בעבר אוגדה בפיקוד מרכז) ולאחר מכן שירת בחטיבה 401.

במהלך השירות הצבאי יצא מיכאל ללימודים , לאחר סיום התואר הראשון שלמד באשקלון, חזר מיכאל לתפקיד בחטיבת המילואים 646, אותה הוא הפעיל במהלך מבצע ״עופרת יצוקה״.

מיכאל בסין הוא מפקד גדוד הערבה ומקימו הוא מספר ״הביאו אותי במיוחד מתפקיד אחר להקים את הגדוד, זה היה אירוע מאוד מאתגר. מצד אחד היינו צריכים להמשיך לספק מענה אחזקתי בגזרה ומצד שני לארגן ולהקים גדוד חדש.״ 

סא"ל מיכאל בסין

גדוד האחזקה ״הערבה״ הוא הגדוד היחידי במסגרת ״תוכנית ״אחזקה אחרת״ של חיל הטנ״א שעוסק בזמינות יחידות סדירות ולא בימ״חים (יחידות מחסני חירום). הגדוד מטפל בשש מחנות באיזור הערבה - מקריית ההדרכה ומטה. גם במחנה סיירים מספק הגדוד מענה אחזקתי ל-16 יחידות.

כעת הוא יוצא מתפקיד המג״ד לאחר שירות בתפקיד שנתיים ושלושה חודשים.

מיכאל עובר לתפקיד ממ״ג מפקדים, ובו הולך לפקד על כלל הכשרות המפקדים בבה״ד 20 של חיל הטנ״א.

כשנשאל איך מרגיש עם המעבר לתפקיד החדש הסביר מיכאל: ״המעבר מרתק ומעניין. אני הולך לחנך דור חדש של מפקדים בחיל הטנ״א. אף פעם לא עסקתי בהדרכה בצבא ואני מתרגש לפעם הראשונה.״

סא"ל מיכאל בסין  ובני משפחתו

עוד הוסיף ״אני מרגיש שאני מוציא אזרחים טובים יותר למדינת ישראל וזו אחת הסיבות לאהבת השירות והתפקיד שלי. יש לי יכולת להשפיע על כמויות של בני נוער וזה גורם לסיפוק גדול.״

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה