תערוכה של מאות צלמים מכל רחבי העולם בפרויקט מיוחד לציון 75 שנה לשחרור מחנה אשוויץ מידי הנאצים ביד מרדכיב27.1 תצוין השנה ה75 לשחרור מחנה אשוויץ מידי הנאצים. לרגל יום הזיכרון הבינלאומי, התכנסו 250 צלמים מ24 מדינות ל"פרויקט לונקה" תערוכת צילומים של אחרוני ניצולי השואה שנותרו בחיים. התערוכה תוצג במוזיאון השואה ביד-מרדכי בערב יום השואה הבינלאומי ותמשך עד ה31.1.

במשך שנה 250 צלמים מהמקצועיים והמובילים בעולם  מ24 מדינות, תרמו מזמנם לתיעוד של ניצולי השואה החיים כיום. כל אחד מהצלמים צילם ניצול שואה בהקשר ייחודי המבטא אמירה על חייהם. ב27.1 יום השואה הבינלאומי יוצגו תוצריהם של הצלמים לראשונה בישראל בתערוכה במוזיאון יד-מרדכי.

התערוכה היא מחווה לד"ר אלנורה נס שחיה בין השנים 1926 ל2018 וכונתה לונקה שהיא אמה של אוצרת התערוכה רינה קסטלנובו. לונקה ששרדה חמישה מחנות ריכוז נאצים, עלתה לארץ והקימה משפחה מייצגת את כוחם של ניצולי השואה לחיות. הפרויקט הוא מחווה מצולמת לניצולי השואה האחרונים שחיים איתנו כיום.

 גבריאלה גרה - צילום נדב נוי האוס

מוזיאון "משואה לתקומה" בקיבוץ יד מרדכי, נפתח בשנת 1968. הקיבוץ נושא את שמו של מפקד מרד גטו ורשה - מרדכי אנילביץ'. המוזיאון עוסק בשני האירועים המכריעים ביותר בתולדות העם היהודי בזמן החדש: השואה והתקומה. במוזיאון מסופר הסיפור של העולם היהודי בארץ ובגולה מראשית המאה העשרים דרך ימי-השואה ועד הקמת מדינת ישראל בחלק המוקדש לשואה מושם דגש על יהדות ורשה ועל סיפור חייו של מרדכי אנילביץ'. החלק של התקומה עוסק במלחמת העצמאות ביד מרדכי ובאזור הדרום וכן בהתיישבות בנגב.

 

, מוזיאון יד מרדכי, טל' 08-6720559 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה